ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 9 مهر1389 و ساعت 13:1 |
نکاتی برای خانمهای خانه دار
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 9 مهر1389 و ساعت 12:48 |
10 سایت برتر آموزشی دنیا را بشناسید

مهر: نشریه تایمز آنلاین با توجه به محتوی وب سایتهای آموزشی و میزان اعتبار مطالب آنها به معرفی ۱۰ وب سایت برتر آموزشی پرداخته است که هر یک به گونه ای در آموزش و اطلاع رسانی به انسانها نقش اساسی به عهده دارند.

در گذشته شیوه های متفاوتی برای جمع آوری اطلاعات درباره مباحث مختلف علمی وجود داشت که اکثر آنها بسیار محدود و ناکامل بودند. با گسترش اینترنت در ریشه های زندگی مدرن، این ابزار جایگزینی وسیع و قابل اطمینان برای منابع قدیمی و دایره المعارفها شد که از سرعت و تعامل بالاتری نیز برخوردار است.

امروزه اینترنت در کنار تمامی کاربردهایش ابزاری آموزشی نیز به شمار می‌رود که بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان از آن به عنوان مرجع اطلاعاتی و آموزشی برای انجام تکالیف و پروژه های خود بهره می‌برند. نشریه تایمز آنلاین نیز بر همین اساس لیستی از ۱۰ وب سایت آموزشی برتر را از دیدگاه خود ارائه کرده است.

نشنال جئوگرافیک (nationalgeographic.com): نشریه ای که دامنه وسیعی از اطلاعات علمی را از فضا و محیط زیست تا حیوانات و جهان موسیقی در خود می‌گنجاند، اما مهمتر از همه این نشریه اشتیاق زیستن را در جهان گسترش می‌دهد و با استفاده از آن به بهبود شرایط محیط زیست کمک می‌کند.

ناسا (www.nasa.gov): فایلهای ویدیویی، فایلهای صوتی خبری، آرشیو عظیم تصویری، فایلهای تصویری سه بعدی و پرونده هایی در رابطه با ماموریتهای فضایی اطلاعاتی هستند که می‌توان در این وب سایت جستجو کرد. این سایت می‌تواند کاملترین اطلاعات را در اختیار علاقمندان به علوم فضایی قرار دهد.

ابزارها چگونه کار می‌کنند (howstuffworks.com): این وب سایت مقالات حرفه ای درباره عملکرد هر پدیده و ابزار از رایانه ها و خودروها گرفته تا جزئی ترین ابزار و پدیده ها را ارائه کرده و دارای صدها فایل ویدیویی برای نمایش تجربیات مختلف علمی است.

دیسکاوری (discovery.com): این وب سایت بیشتر بر موضوعاتی مانند محیط زیست، باستان شناسی، انسان، دایناسورها، فضا و تکنولوژی تمرکز داشته و فایلهای تصویری و صوتی فراوانی را برای استفاده علاقمندان بر روی شبکه قرار داده است.

مجله آنلاین اسمیتسونیان (smithsonianmag.com): موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن یکی از بزرگترین مجتمع های موزه در جهان به شمار می‌رود و مجله آنلاین آن رقیبی جدی برای نشنال جئوگرافی شناخته می‌شود. این وب سایت منبعی غنی از مطالب علمی ارزشمند و معتبر است.

سایت طبیعت بی بی سی (bbc.co.uk/nature): یکی از برترین میکرو سایتهای بی بی سی به شمار می‌رود که مجموعه ای ساده از فایلهای ویدیویی را در خود جا داده است. تصاویر متحرک بیش از ۳۷۰ جانور در این وب سایت یافته شده و می‌توان از طریق ابزاری خاص به صدای پای آنها نیز گوش فرا داد.

ted.com: تد نام سازمان بزرگی است که افراد مختلف را از سرتاسر جهان به کنفرانسی دعوت می‌کند تا نظریات خود را درباره جهان، فناوری، طراحی و دیگر حوزه های علمی و هنری با یکدیگر در میان بگذارند. آرشیو فیلمهای این کنفرانسها را می‌توان در وب سایت این سازمان مشاهده کرد. این وب سایت مطالب خود را در زبانهای مختلف از جمله فارسی ارائه می‌کند.

arkive.org: تصاویری از حیات بر روی زمین عنوان کلی اطلاعات و فایلهایی است که درباره حیات وحش و محیط زیست بر روی این وب سایت قرار گرفته است. گونه های منقرض شده جانوران در این سایت در اولویت قرار دارند و به گفته این سایت، این جانداران را تنها می‌توان در arkive زنده و سالم مشاهده کرد.

historytoday.com: در صورتی که به صورت رایگان به عضویت این سایت در آیید می‌توانید به صدها مقاله معتبر از مجلات مشهور دسترسی پیدا کنید. این مقالات در بخشهای مختلف طبقه بندی شده اند و با وجود رتبه بندی های آکادمیک معتبر خواندن آنها بسیار ساده است.

pbs.org: دامنه فعالیتهای این شبکه و وب سایت علوم، هنر و تاریخ است و بر روی آن می‌توان فایلهای ویدیویی ارزشمندی را درباره موضوعات علمی مورد نظر مشاهده کرد

+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 9 مهر1389 و ساعت 12:29 |
چهل حدیث در مورد ازدواج

شرط دل دادن،دل گرفتن است وگرنه یکی بی دل می ماند و دیگری دودل!!!!!!!(هوگو)

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 6 مهر1389 و ساعت 18:16 |
GoPic.ir

پاره‌ای از فرمایشات مولای متقیان حضرت علی (ع) :

 

چون طلیعه نعمتها به شما رسید ، با نا سپاسی دنباله‌ی آن را مبرید .

هیچ کاری با تقوا اندک نیست و چگونه اندک بود آنچه پذیرفتنی است .

آنجا که گفتن بود خاموشی نشاید ، وآنجا که ندانند به که خاموش مانند .

ستم راندن به بندگان بدترین توشه است برای آن جهان .

از خدا بترس هر چند اندک بود و میان خود و خدا پرده‌ای بنه هرچند تنگ باشد .

اندوه روز نیامده‌ات را به روز آمده‌ات میفزا که فردا اگر عمری از تو ماند خدا روزی تو را رساند .

اگر بنده اجل و پایان آن را می‌دید ، با آرزو و فریبند‌گیش دشمنی می ‌ورزید .

چون سختی به نهایت رسد گشایش در رسد و چون حلقه‌های بلا سخت به هم آید آسایش در آید .

کار تربیت خود را خود برانید ، و نفس خود را از عادت‌‌هایی که به آن حریص شده است باز گردانید .

تو را در ادب کردن نفس بس ، که دوری گزینی از آنچه نپسندی ز دیگر کس .

آمیزگاری با مردمان ایمنی است از گزند آنان .

دنیا می ‌فریبد و عصیان می ‌ورزد و می‌گذرد .

بیاد دارید که لذت‌های (نفسانی) تمام شدنی هست و پایان ناگوار آن بر جای ماندنی .

آنکه مصیبت‌های کوچک را بزرگ شمارد ، خدا او را به مصیبت‌های بزرگ مبتلا می‌گرداند .

 

منبع : نهج البلاغه حکمت


 

+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 5 مهر1389 و ساعت 20:21 |
  

طبقه بندی: علمی

شاید تكراری باشه اما توجه دوباره به این نكات ضرری ندارد .

 

آیا می دانید:ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 3 مهر1389 و ساعت 19:13 |
 

 

    اس ام اس عاشقانه در ادامه     

㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡㋡


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 31 شهریور1389 و ساعت 20:46 |
 
فرمهای مربوط جهت ٍبت یک شرکت بازاریابی
 

 آدرس سایت رسمی بازار یای شبکه ای ایران

 
مراحل فعالیت شرکت

در اين قسمت جهت آشنايي بيشتر شما کاربران محترم، تمامي مراحل فعاليت شرکتهاي بازاريابي شبکهاي شامل صدور موافقتنامه مقدماتي، شروع فعاليت، عمليات اجرايي، تمديد مجوز فعاليت، بررسي شکايات و خاتمه فعاليت شرح داده خواهد شد.

در صورت عدم مطالعه قسمت واژه نامه توصيه ميشود با به مراجعه به صفحه مربوطه آن را مطالعه و ضمن آشنايي با اصطلاحات و ادبيات خاص اين شرکتها اقدام به مطالعه اين قسمت فرماييد.

عناصر اصلي فرآيند صدور مجوز، نظارت بر فعاليتهاي بازاريابي شبکه‌اي و فعاليت آن عبارتند از:

 • کميته نظارت
 • مرکز امور اصناف و بازرگانان ايران
 • حسابدار رسمي
 • شرکت بازاريابي شبکه

 فرآيند به 6 مرحله کلي زير تقسيم مي شود:

 • مرحله صدور موافقت مقدماتي: اين مرحله از زمان ارائه درخواست صدور موافقت نامه مقدماتي تا زمان ثبت رسمي شرکت يا تغييرات اساسنامه شرکت را شامل مي‌شود.
 • مرحله شروع فعاليت: اين مرحله از زمان ثبت رسمي شرکت تا زمان صدور مجوز فعاليت از سوي کميته نظارت را شامل مي شود.
 • مرحله عمليات اجرايي: اين مرحله از زمان صدور مجوز فعاليت تا زمان لغو يا ابطال مجوز فعاليت را شامل مي شود.
 • مرحله تمديد مجوز فعاليت: اين مرحله در زمان عمليات اجرايي شرکت و در دوره هاي دوساله پس از صدور اولين مجوز فعاليت صورت مي گيرد.
 • مرحله بررسي شکايات: اين مرحله در زمان عمليات اجرايي شرکت اتفاق مي‌افتد.
 • مرحله خاتمه فعاليت: اين مرحله پس از ارائه درخواست خاتمه فعاليت از سوي شرکت يا گزارش مرکز امور اصناف و بازرگانان و تاييد کميته نظارت و اعلام رسمي آن را شامل مي شود

 

 

هر وقت که ما درباره چيز های موردپسندمان يا چيزهايی که از آنها خوشمان نمی آيد به بقيه اطلاعات مي دهيم، بنوعي بازاریابی شبکه ای انجام مي دهيم.

تا حالا شده از دوستانتان یکی از سوالات زیر را بپرسید:

 • پیراهنت را از کجا خریدی؟
 • معمولا از کجا گوشت می گیری؟
 • رستوران خوب سراغ داری؟
 • معلم زبان خوب نمی شناسی؟
 • موسسه خوب چی؟
 • آرایشگاه کجا رفتی؟ و ....

بر طبق این تعریف حتی اجداد ما هم به صورت ابتدایی با این حرفه آشنایی داشته­اند.

حالا فرض کنيد که برای اين کاری که داريد انجام مي دهيد(یعنی معرفی مشتری به فروشنده کالا یا خدمات)، به شما حق الزحمه ای هم پرداخت کنند. اين يعنی بازاریابی شبکه ای حرفه ای.

بازاریابی شبکه ای سيستمی است برای توزيع کالا و خدمات توسط شبکه هايی از هزاران فروشنده يا توزيع کننده مستقل.

اين توزيع کننده ها از طريق فروختن کالاها و خدمات و همچنين معرفی و حمايت از فروشندگانی ديگر(که عضو سازمان فروش ایشان می شوند) کسب درامد مي کنند.

در حقيقت بازاریابی شبکه ای يک روش جديد توزيع کالاها و يا خدماتی است که از قبل در بازار يا محيط اطراف ما وجود داشته اند. فقط اتفاقی که افتاده اين است که فروشنده آن کالا و يا ارايه کننده آن خدمات، از روش جديدی جهت ارايه همان محصول يا خدمات قبلي خود استفاده مي کند.

در روش قدیمی توزيع كالا یا ارایه خدمات، براي اينكه كالا یا خدمات از توليد كننده به دست مصرف كننده برسد، بايد از دست يكسري واسطه مي گذشت و مسلماً دست به دست شدن كالا وخدمات وهمچنین هزینه های تبلیغات سبب افزايش قيمت آن مي شود.

ارایه مستقیم کالا ویا خدمات از طریق سایت شرکتهای مبدا و مولد این امکان را به مشتریها می دهد که کالا و خدمات مورد نیازشان  را مستقیما" از تولیدکننده دریافت کنند.(از طریق خرید اینترنتی کالا یا خدمات از سایت شرکت مربوطه)، بنابراین قیمتها هم مقداری ارزان میشود.

در این روش پولی که به جیب واسطه ها می رفت، نزد شرکت مبدا باقی می ماند. این همان پولی است که از آن کمیسیون مشتریان فعال پرداخت می شود.

در حقیقت هر کدام از مشتریان که از کالا ویا خدمات ارایه شده توسط شرکت رضایت دارند می توانند در صورت تمایل مشتریان جدیدی برای استفاده از کالاها و یا خدمات به شرکت ارجاع دهند و از این راه کمیسیون دریافت کنند.

در کشورهای پیشرفته صنعتی هر چیزی را که بتوانید تصور کنید به راحتی با این روش جدید می فروشند. از مواد غذایی و شوینده و بهداشتی گرفته تا خدماتی از قبیل وکالت.

 بازاریابی شبکه‌ای یک مدل کسب وکار است، یک فرصت یا امکان است برای کسب درآمد، یک راه یا مسیر از قبل تعیین شده است برای کار کردن و داشتن یک فعالیت کاری و نوعی بازاریابی، قطعاً با شبکه های هرمی تفاوت دارد. در بازاریابی شبکه‌ای یا Network Marketing یا MLM (بازاریابی چند سطحی) ما با محصول یا خدماتی سر و کار داریم که مصرفی هستند یعنی این کالا یا خدمات مورد نیاز گروهی از مشتریان هدف بوده و توسط آنان به مصرف می‌رسد. در طرحهای هرمی کالا یا خدماتی در میان نیست و افراد به نوعی استخدام می‌شوند تا نام یا ورقه‌ی کاغذی یا کوپنی را سر زبانها بیاندازند و همین (چیزی که الزاماً مورد نیاز مردم هم نیست) و از قبل این فعالیت (که قطعاً کار هم نمی‌شود آن را نامید) درآمدی کسب می‌کنند. در بازاریابی شبکه‌ای افرادی که خود مصرف‌کننده کالا یا خدماتی هستند با توجه به اینکه از کیفیت آن کالا یا خدمات رضایت دارند، استفاده از کالا یا خدمات مورد نظر را به دیگران توصیه می‌کنند و چنانچه می‌بینید، محور اصلی این نوع فعالیت وجود مشتری و یا نیاز اوست.

افراد یا مشتری‌ها به عنوان خریدار کالا یا خدمات یک شرکت به نوعی وارد تیم بازاریابی آن شرکت می‌شوند و با فروش کالا و خدمات آن شرکت (توزیع) تیم بازاریابی را گسترش می‌دهند و این امر موجب هویتمند شدن آن کالا یا خدمات(Branding)، افزایش فروش و توزیع سریع و بدون نیاز به واسطه‌های بیشتر برای آن شرکت می‌شود. نکته‌ی مهم این است که با توزیع کالا و خدمات از طریق افرادی که در زیرمجموعه(Downline) قرار گرفته‌اند، افراد (نت‌ورکرها) با توجه به برنامه شرکت، درآمدی کسب می‌کنند که به آن درآمد رسوبی(Residual Income) گفته می‌شود. این نوع درآمد درست مثل اجاره بهایی است که یک صاحب خانه به صورت ماهانه یا سالانه دریافت می‌کند. قطعاً صاحب‌خانه خرجی را برای ساخت یا خرید خانه متحمل شده است و به این راحتی خانه‌ای به دست نیامده است. در کار بازاریابی شبکه‌ای نیز چنین است. این کار بسیار سخت است و افراد باید در این کار حرفه‌ای باشند. یعنی کار خود را به صورت حرفه‌ای انجام دهند، باید اطلاعات داشته باشند و دائماً مورد آموزش قرار گیرند، مطالعه کنند و تمرین کنند تا بتوانند بازار هدف خود را بشناسند و هدف قرار دهند، به آن نزدیک شوند و آنان را به خرید و استفاده از کالا یا خدمات شرکتی که برایش بازاریابی (کار) می‌کنند، جذب کنند.

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 31 شهریور1389 و ساعت 20:40 |
 

تصویر 16 نوع اسکناس رایج در ایران از سال 1339 تا سال 1360

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 19 شهریور1389 و ساعت 16:16 |
عید سعید فطر را بر همه مسلمانان تبریگ میگویم

حضرت علی (ع) می فرمایند: زندگی دو روز است، روز اول به نفع تو و روز دوم علیه تو. روزی كه به نفع توست مغرور نشو و روزی كه علیه توست صبور باش. زیرا كه عمر هر دو كوتاه است.

خدایا من اگر بد کنم تورا بنده دیگر بسیار است تو اگر با من مدارا نکنی مرا خدایی دیگر کجاست؟؟؟؟

+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 19 شهریور1389 و ساعت 15:11 |
بک گراند های ویژه ی عید سعید فطر

بک گراند عید عید سعید فطر بک گراند ویژه ی عید فطر عید فطر مبارک تبریک عید فطر

 

بک گراند عید عید سعید فطر بک گراند ویژه ی عید فطر عید فطر مبارک تبریک عید فطر

بک گراند ویژه ی عید سعید فطر

بک گراند عید عید سعید فطر بک گراند ویژه ی عید فطر عید فطر مبارک تبریک عید فطر

بک گراند ویژه ی عید سعید فطر

بک گراند عید عید سعید فطر بک گراند ویژه ی عید فطر عید فطر مبارک تبریک عید فطر
+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 19 شهریور1389 و ساعت 14:54 |

موفقیت

 

 

 یا علی

 

رمضان کریم
 
 
 
 
 
 
 

سبحانک یا لا اله الا انت...

 

 
 

رمضان آمد و آهسته صدا كرد مرا

مستعد سفر شهر خدا كرد مرا

 

از گلستان كرم طرفه نسیمی بوزید

كه سراپای پر از عطر و صفا كرد مرا

 

نازم آن دوست كه با لطف سلیمانی خویش

پله از سلسله دیو دعا كرد مرا

 

فیض روح‌القدسم كرد رها از ظلمات

همرهی تا به لب آب بقا كرد مرا

 

من نبودم بجز از جاهل گم كرده رهی

لایق مكتب فخر النجبا كرد مرا

 

در شگفتم ز كرامات و خطاپوشی او

من خطا كردم و او مهر و وفا كرد مرا

 

دست از دامن این پیك مبارك نكشم

كه به مهمانی آن دوست ندا كرد مرا

 

زین دعاهاست كه با این همه بی‌برگی و ضعف

در گلستان ادب نغمه سرا كرد مرا

 

هر سر مویم اگر شكر كند تا به ابد

كم بود زین همه فیضی كه عطا كرد مرا

 

فتح اله اسلامی نیا

 

 

 

945033vc9xs_resize_2.jpg

+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 8 شهریور1389 و ساعت 19:55 |
به گزارش فارس، هادي حسني از شعراي جوان كشور در ديدار ساليانه شعرا با رهبر انقلاب در نيمه ماه رمضان شعري را قرائت كرد كه تحسين رهبر انقلاب را برانگيخت.

تمام غصه‌ي ما بال و پر نداشتن است
ز رمز و راز پريدن خبر نداشتن است

در اين قفس متولد شديم و مي‌ميريم
طبيعت قفس عمر در نداشتن است

چگونه داغ دلش خون نباشد از غم عشق
كه شرط داغ نديدن جگر نداشتن است

طبيب حاذق بيمار زندگي مرگ است
علاج دردسر عمر سر نداشتن است

فقط نصيب شهيدان سرسپرده‌ي توست
سعادتي كه سزاي سپر نداشتن است

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 7 شهریور1389 و ساعت 15:34 |
تست افسردگی رو در ادامه ازخودت بگیر

+ مدل روسری با حجاب


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 4 شهریور1389 و ساعت 15:24 |
هر خودرو رو میخواهید از روی پلاکش بدونید مال کدوم شهره به ادامه مراجعه کنید
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 4 شهریور1389 و ساعت 15:7 |
در ادامه مشاهده فرمایید  گردانندگان این سایت مستهجن را !!!
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 30 مرداد1389 و ساعت 14:23 |
فیلم: آزمایش موشک "قیام یک"

 

 

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 30 مرداد1389 و ساعت 13:50 |
...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 26 مرداد1389 و ساعت 16:29 |
آموزش بهتر فکر کردن و بهتر زندگی کردن

 فهرست در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 22 تیر1389 و ساعت 12:45 |
پرنده ماه تولد شما چیست ؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 4 تیر1389 و ساعت 19:20 |
۱


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 1 تیر1389 و ساعت 15:39 |
    اللهم عجــــل لولیک الفـــرج 

 قلمی خواهم ساخت از نی باغ بهشت

                جوهراز شیشه ذات

                کاغذ از صفحه دل

                نوراز شمع حیات

               تا نویسم همه جا

           نام زیبای  ابا صالح را

================================

+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 25 خرداد1389 و ساعت 13:25 |
http://asp.irteb.com/lifetime/lifetime.aspx ادرس سایت

لطفا به سوالات زیر به دقت پاسخ دهید:البته بعد از وارد شدن به ادرس سایت بالا

      ماه تولد
      سال تولد
      جنسیت
      وضعیت تاهل
      نژاد
      قد به سانتیمتر
      وزن به کیلوگرم
      دورشکم به سانتیمتر
      دور باسن به سانتیمتر
     فشارخون ماگزیمم
      فشارخون مینیمم
      سطح کلسترول خون
      سطح تری گلیسیرید خون
      سطح HDL خون
      سطح LDL  خون
       سطح اسید اوریک خون

آیا  سابقه ابتلا به  بیماری قلبی دارید ؟


+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 16 خرداد1389 و ساعت 12:16 |

 
============================================

ادعای عجیب و شگفت آور مرتاض هندی

یک مرتاض هندی مدعی است از 70 سال پیش تا کنون هیچ چیز نخورده است.

وا�­د مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گزارش داد، این مرتاض هندی می گوید در 70 سال گذشته هیچ ماده غذایی یا نوشیدنی مصرف نکرده است.

دانشمندان در �­ال بررسی ادعای "پالا جانی" هستند؛ "پالا جانی" می گوید: از سن هشت سالگی گردش در جنگل های هند را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون هیچ چیز نخورده است.

یک گروه از پزشکان در بیمارستانی خصوصی در ایالت گجرات در غرب هند این مرتاض را زیرنظر گرفته اند تا به بررسی وضع او بپردازند؛ پزشکان می گویند در مدتی که این مرتاض هندی را زیرنظر داشته اند وی هیچ چیزی نخورده و نیاشامیده است. در این ت�­قیقات، نتایج شگفت آوری به دست امده است؛ تصاویر اسکن مغزی از مغز این مرتاض نشان می دهد که مغز او همانند مغز یک جوان 25 است.

بررسی ها نشان می دهد تمرینات یوگا که این پیرمرد هندی در طول سال های گذشته انجام داده، سبب شده است بدن او و کارکردهایش تغییر کند. بررسی وضع این مرتاض هندی می تواند به پژوهشگران کمک کند که متوجه شوند چگونه می توان بدون دریافت غذا و مواد آشامیدنی برای مدت طولانی به �­یات ادامه داد. این مرتاض هندی مدعی است که می تواند با شهدی که در سرش وجود دارد به �­یاتش ادامه بدهد.

15 روز زیرنظرداشتن این مرتاض هندی ادامه خواهد یافت و ا�­تمالا پس از آن یافته های جالبتری به دست خواهد آمد.

منبع: رجا نیوز

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 11 اردیبهشت1389 و ساعت 11:36 |
در ادامه
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 4 فروردین1389 و ساعت 11:50 |

روزي در آخر ساعت درس يك دانشجوي دوره دكتراي نروژي ، سوالي مطرح كرد: استاد،شما كه از جهان سوم مي آييد،جهان سوم كجاست ؟؟ فقط چند دقيقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبي را في البداهه گفتم كه روز به روز بيشتر به آن اعتقاد پيدا مي كنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جايي است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب مي شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد بايد در تخريب مملكتش بكوشد...... پروفسور محمود حسابي  

سال نو(۱۳۸۹)بر همگان مبارک

هفت سین من تقدیم شما { سلام بر شما-سلامتیتان ارزویمان- سالمندشدنتون خواسته مان-سایه دیگران شدن کارتان-سید بهشت مولایتان-سرمایه حاصل کارتان-ستودنتان کارهمه مان}.

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 4 فروردین1389 و ساعت 11:10 |
                                     

در ادامه کمی با خوبان باشیم

 

سحر خیز مدینه کی می آیی                    امید بی قرینه کی می آیی
                عزیزم مادرت چشم انتظاره          شفای زخم سینه کی می آیی

                 گل زهرا فدای گریه هایت             به قربون پر شال عزایت

                الهی من نباشم تا ببینم              که می لرزه ز گریه شانه هایت


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 1 اسفند1388 و ساعت 5:32 |
 

          0                                  

هم اکنون در اینجا متوجه می شوید که تمام تلاشتان بیهوده بوده است و هنوز سر جای اول خود هستید, اما اگر می خواهید به جای دیگری بروید حداقل دو برابر گذشته تلاش کنید! »
لوئیس کارول-از درون آینه

« زمانی را که از دست می دهید هرگز بازگشت پذیرنیست »
جفری شوسر-تریلوس و کریسید

« اگر نتوانید وقت خود را برنامه ریزی کنید,هیچ چیز دیگر را هم نمی توانید اداره کنید. »
پیتردراکر

« اگر9ساعت برای قطع درختی وقت داشتم,6 ساعت آن را صرف تیز کردن تبر خود می کردم. »
ابراهام لینکلن

« اگر پاسخ فوری می خواهی- جواب آن نه است! »
شعار خریداران

« آیا زندگی را دوست دارید؟ پس وقت خود را برباد ندهید, زیرا زندگی از آن ساخته شده است. »
بنجامین فرانکلین

« سال به سال به ابزار بهتری مجهز می شویم تا چیزهایی را بدست آوریم که برای آنها تلاش می کنیم, اما ما برای چه تلاش می کنیم؟ »
دکتر لارنس پیتر, اصول پیتر

« درست انجام دادن کار نشانه کفایت است.انجام دادن کارهای درست نشانه شایستگی است. »
پیتر دراکر

« اصلی که ما با آن زندگی می کنیم و می میریم این است که اگر کاری را می توانیم خوب انجام دهیم,بگردیم و ببینیم چگونه می توانیم آن را بهتر انجام دهیم. »
دونالد پترسن رئیس اسبق کمپانی ماشین آلات فورد

برگرفته از: کتاب مدیریت زمان - نوشته: دیوید لوئیس

Image and video hosting by TinyPic

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 1 اسفند1388 و ساعت 1:47 |
اسماء الحسنی                         اسماء الحسنی

 در تصاویر ادامه مطلب ارتباط اعضاء مختلف بدن با پا را نشان می دهد که بر مبنای اصول علمی طب سنتی خاور دور طراحی شده است 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 29 بهمن1388 و ساعت 15:7 |
 

.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 28 بهمن1388 و ساعت 19:14 |
آیا می خواهید بچه ای باهوش تر داشته باشید؟!
 

آیا می خواهید بچه ای باهوش تر داشته باشید؟!


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 28 بهمن1388 و ساعت 16:47 |
     مستند «شاخص» براي دانلود

واحد مرکزي خبر، کليه قسمت هاي مستند شاخص را براي دانلود منتشر کرد.

امام و "قانون"

امام و "استقلال"

 • امام و"بني صدر"
 • امام و "آزادي"
 • امام و"فلسطين"
 • امام و "امريکا"
 • امام و "مردم"
 • امام و "ولايت فقيه"
 • امام و "وحدت "
 • امام و"توطئه و نفاق"
 • امام و "جمهوري اسلامي "

 

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 25 بهمن1388 و ساعت 13:23 |

۩۞۩مهره مار ۩۞۩

مهره مار دراولین برخورد شاید مساله ای خرافاتی بنماید ولی علم نوین متافیزیک که از جمله علوم پیشرفته وجدید بشر است وواقعیات پنهان بسیاری از موضوعات را کشف واثبات مینماند وعلم سنگ درمانی  یکی از شاخه های بسیارجزیی آن است که امروزه توانسته است بسیاری از مشکلات حاد بشر را حل کند درخصوص مهره مار متافیزیک اینگونه اظهار نطر میکند :

هرشی در جهان هستی بواسطه جوهره ساختاری خود نیرویی مغناطیسی دارد وبرآیند این انرزی های نهفته منتشر شده از اجسام واشیاء بصورت بسیار موثر وقابل مشاهده نظمی را در جهان هستی پدید می آورند که در قرآن مبین هم از آن یاد شده که در آیاتی به نگاه داشته شدن ستارگان وزمین درآسمانها با ستونهای نامریی به اذن خداوند قادرمتعال یادشده است .

مارهای نر وماده به دلیل وضعیت خاص آناتومیک خود ازشرایط متفاوتی برخوردارند تا انگیزش برای آمیزش را پیداکنند وبر آن وضعیت فائق آیند .وبا این عمل ادامه بقاء یابند .خداوند متعال متابولیسم بدن مار را بگونه ای آفریده است که درطول سال یک ترشح استخوانی ازجنس شاخ بر روی سرخود همانند پینه ترشح مینماید که دارای بیشترین بار مغناظیسی نسبت به سایر اجسام واشیاء است وبصورت تک قطبی است که آن را بنام مهره مار میشناسیم .مهره مار درمارهای نر بار مثبت ومهره مار در مارهای ماده حامل بار انرژی منفی هستند که مانند آهنربایی متابولیک دوجفت را بسوی هم جذب نموده ومقربت برای ادامه نسل را باعث میگردد .اندازه این مهره ها حدودا به قدر 2 عدد لپه معمولی است .بعد از عمل جفت گیری این مهره ها ازسرمارجداشده وبرزمین میافتد اگرفردی بتواند این مهره ها را که متعلق به دو مار جفتگیری کننده را از آن  خودنموده و40 روز باخود دارد مغناطیس طبیعی بدن با مغناطیس مهره مار هماهنگ شده وتقویت میشود سپس وفرد دارنده بواسطه آن میدانی بمراتب وسیع تر وقویتر نسبت به فرد عادی فاقد مهره مار حول خود ساتع مینماید که آثار بیشماری را برای آن ناشی میگردد.

1-     بارمغناطیسی یادشده اعصاب را به طرزی ریلکس وآرام مینماید واسترس های آگاهانه واسترس های ناخودآگاه را میزداید که دارنده  تا کنون آن را تجربه نکرده است .این آرامش ضمن ایجاد اعتماد بنفس وآثار دیگرش برفرد به افراد مرتبت با ایشان هم سرایت میکند ودراین حالت است که افراد هرچه مغرض تر وهرچه عصبانیترباشند باز به محض ملاقات حضوری با دارنده مهره مار در اثر آرامش ایجاد شده مثل موم رام میشوند وچون این حالت را مدام در حضورشما احساس میکنند شیفته شما میشوند ومدام دوست دارند در حضور شما باشند واز آرامش نایاب شما بهره مند گردند.

2-     بدلیل خاصیت فوق العاده مغناطیسی در مقابل بسیاری از بیماریها مصون خواهید بود تاثیر بسیا ربالای آن در تسکین درد ها هم برای استفاده کننده وهم مخاطبانیکه درکنار شما هستند ونیزاثرقاطع آن بر ازبین بردن  جوش های صورت وزیبا ترکردن چهره به اثبات رسیده است .

3-     خاصیت مغناطیسی آن در ازبین بردن آثار سوء گوشی های تلفن همراه (موبایل ) ودکل های مخابراتی وتلوزیونی ونیز کابل های فشارقوی ولوازم خانگی وتمامی موارد ی از این دست دیگرخصوصیت منحصر به فرد مهره ماراست .

تجار وسیاست مداران وچهره های کاریزماتیک  درسطوح بالا درکشورهای خاورمیانه خصوصا شیوخ وبزرگان عرب مهره مار را به عنوان راضی سر به مهر با خود دارنداما فناوری اطلاعات واینترنت شرایطی را فراهم نموده است تا هیچ کالایی سری ومختص افراد خاص باقی نماند .دربرخی مناطق همچون آذربایجان افراد محلی ای وجود دارند که نسل اندر نسل به تهیه مهره مار میپردازند


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 25 بهمن1388 و ساعت 12:8 |

اصول مدیریت زمان


مدیریت زمان= هدفگذاری+ تعیین اولویت+رعایت اولویت

1-هدف گذاری :
یک انسان موفق هیچ گاه بدون هدف دست به کار نمی زند.انسان بی هدف کاملا تابع حوادث و پیشامدهاست.کسی که هدف روشن و مشخص در زندگی دارد, پس ازرسیدن به موفقیت احساس خوشبختی وآرامش می کند.
اهداف شما به میل و خواسته ی خودتان مربوط است تا همت عالی چه باشد !
بین انگیزه افراد و اهداف انتخابی رابطه ی مستقیمی وجود دارد.
افراد با انگیزه ی بیشتر,اهداف والاتر و بلندتری را انتخاب می نمایند,
درحالی که افراد بی انگیزه, اهداف کوتاه مدت و پست تری را برمی گزینند(دانش آموز با انگیزه به 20 فکرمی کندو دانش آموز بدون انگیزه به 10 رضایت می دهد).
از طرف دیگر,اهداف نیز در ایجاد انگیزه ی کارکنان موثراست.
به طوری که اهداف بلندتر در افراد انگیزه ی بیشتری را ایجاد می کند,
در حالی که اهداف پست,انگیزه ی کمتری درافراد ایجاد می کند.
انواع هدفها
- خودسازی (فردی).
- خانواده (خانوادگی).
- کار و معیشت (حرفه ای).
- فعالیتهای اجتماعی (اجتماعی).
در هر کدام از زمینه ها اهداف بلند و کوتاه مدت مشخص شود.
بدون مشخص کردن اهداف و خط مشی ها نمی توان موفق شد.
هدف خوب باید دارای مشخصات زیر باشد :
1- یک هدف باید چیزی را طلب کند.
2- هدف باید دست یافتنی باشد.
3- هدف باید مشخص و روشن باشد.
4- هدف باید قابل اندازه گیری باشد.
5-هدف باید در محدوده زمانی مشخص باشد.
6-هدف باید مکتوب و مدون باشد.
7- هدفهای کاری باید مورد تایید افراد مافوق باشد.
8- هدفها باید قابلیت انعطاف پذیری داشته باشند

*تنها گنجی که ارزش جستجو کردن دارد , هدف است.*

2-تعیین اولویت :
پس از آن که فهرست اهداف بلند مدت و کوتاه مدت شخصی , خانوادگی و حرفه ای خود را تهیه کردید ضروری است که آن ها را به ترتیب اولویت معین انجام دهید.اگر بیش از یک هدف و یا وظیفه داشته باشید باید اولویت بندی کنید.اگر در یک روز معین ده کار مختلف می خواهید انجام دهید,اولویت هر کدام را براساس درجه ی اولویت بنویسید.اولویت ها دائما در حال تغییر هستند,ممکن است مجبور شوید در آغاز هر روز اولویتها را مورد تجدید نظر قرار دهید.

3-رعایت اولویت :
تازمانی که کار مهمتر و با درجه ی اولویت بالاتر زمین مانده است,دست به کارهای کم اهمیت تر نزنیم.

برگرفته از: کتاب مدیریت زمان نوشته : بهرام جلیل خانی

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 25 بهمن1388 و ساعت 10:59 |

اللهم عجــــل لولیک الفـــرج

نمایی از رخ انور تنی چند از عاشقان ایرانی


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 21 بهمن1388 و ساعت 12:18 |
ارتش‌سايبري‌ايران سايت‌سازگارا را هك كرد+عكس

ارتش سايبري ايران سايت محسن سازگارا ضدانقلاب فراري را هك كرد.

به گزارش رجانيوز، در صفحه هك‌شده اين سايت نوشته شده است:

در حاليکه آقای محسن سازگارا به آموزش جلوگيري از هک شدن توسط ارتش سايبری ايران مشغول بود، ارتش سایبری ایران فقط و فقط برای اثبات پوچ بودن حرف اينگونه افراد اين سايت را هک نمود.

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 21 بهمن1388 و ساعت 11:48 |

 

 علی (ع) :همانا پاداش دانشمند ازشخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است

    یک جـــرعه ای ؛ یارب بنوشانم ز " تســنیم "

 

دانستنى‌هاى سخن بزرگان
 ژان ژاک روسو  جبران خلیل جبران  سایر
 ایمانوئل کانت  سعدی  ماریان ویلیامسون
 جیمز آلن  رون هروارد  سرونیستون چرچیل
 مادر ترزا  دیوید ویلکرسن  هاروی کاکس
 داگلاس لاوسن  هنری دیوید تورو  دولورس هوئرتا
 ونسان ون‌گوگ  مارتین والش  کاردینال نیومن
 اشلی متناگو  اسکات پل  لاروشفوکو
 یوحنای صلیبی  شاکتی گواین  هنری دیوید تورو
 وینسنت لمباردی  لوبرتیس  رالف والدو امرسن
 اریکا یانگ  الكساندر دوما  بزرگمهر
 شكسپیر  بنجامین فرانکلین  امرسون
 لقمان حكیم  آلفرد نوبل  شاتوبریان
 رومن رولان  میكلانژ  دوسن پیر
 امیل زولا  دالائی لاما  زیگ زیگلار
 دیپاک چوپرا  دوسنت اگزوپری  سهراب
 ریشتر  اسكار وایلد  ولتر
 دیل کارنگی  امام محمد غزالی  کریستف کلمب
 برنارد شاو  جکسون براون  دبلیو.اچ.ادن
 سنت آگوستین  جان بریمن  فرانسیس بیکن
 زرتشت  گوته  ارنست ناروت
 روسو  نیچه  ادیسون
 فرانكلین  بالانش  اوژن به‌اتان
 كنه ورسه  ناپلئون  سیرون
 ژوبر  رولن  رابله
 سقراط  شهد بهشتی  كنفوسیوس
 فردریش نیچه  فردوسی  حافظ
 نظامی  گریس هانسن  کوئیلو
 لائو-تسه  شیخ بهایی  مولانا
 آلبرت انیشتین  اسکاول شین  ارد بزرگ
 امام علی  ناپلئون بناپارت  باربارا دی آنجلیس
 گاندی  آبراهام لینکلن  آدولف هیتلر
 آذر بیگدلی  آرتور شوپنهاور  مولوی
 افلاطون

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 20 بهمن1388 و ساعت 0:25 |

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 11 بهمن1388 و ساعت 23:4 |
عرض من با  آنان است که خود را به خواب زده اند

موضوع صحبتم کج اندیشان است

از صدر اسلام تا کنون بسیاری دم از اسلام زده اند، اما در عمل خلاف اسلام را رفته اند بسیاری در سخن مسلمان بوده اند اما در عمل اسلام را بد نان کرده اند .

با بینش عاقلانه میتوان متوجه شد که هر گاه دو گروه مسلمان که یکی مسلملن واقعی  بوده و دیگری مسلمان نما در تقابل هم قرار گرفته اند،این طرف مسلمان نما بوده که از روشهای غیر اخلاقی،غیر اسلامی ، غیر انسانی برای احقاق زیاده خواهی خود استفاده کرده اند،متاسفانه گروهی ساده اندیش نیز حق را با توجه به ظواهر به مسلمان نما ها داده اند .

بهترین روش برای شناخت حق از باطل تمسک جستن از سیره عملی علوی حول محوریت قران است.

هر گاه دشمن از راه مسلحانه نتواند با طرف مقابلش مبارزه کند دست به دامان منافق می شود و اگر از راه منافق نتواند وارد شود از راه فرهنگی وارد میشود.

البته در حاشیه این تدابیر با سیاستهای تحریم ،تفرقه افکنی و تخریب وجهه طرف مقابل نیز وارد میشود .

میتوان ادعا کرد که تمام امامان ما غیر از امام زمان (عج)  توسط منافق  شهید شده اند ،و کسانی که امامان را شهید کرده اند به ظاهر مسلمان بوده اند ـ در  آینده نیز ما از منافق بیشتر ضربه خواهیم خورد تا دشمن مقابل.

 بهترین کار شناخت منافق و ریشه کنی منافق از سرزمین خودمان است، که عمل کاملا منطقی میباشد ،معمولا منافقی بیبشترین ضربه را میزند که از خواص باشدو دقیقا شدیدترین برخورد با خواص باید اعمال شود .

از شعارهای هر گروه میتوان پی به انگیزه هاو طرز فکرشان برد و هر کسی اگر در ظاهر فردی خوب باشدبا عضویت در این گروه به آن طرز فکر خود اشاره میکند و راحت میتوان آن را شناخت .

اکنون در کشور ما گروهی مدعیان حق طلب هستند  در حالی که فقط شعارش را به یدک میکشند و از حق بویی نبرده اند اولین دلیل منطقی من این است که مگر نه اقلیت به هر حکمی باید تابع اکثریت باشند خوب اگر این گروه به فرض محال درست هم بگویند  که نمیگویند جز دروغهایی شاخ دار ،باز باید تابع قانون باشند نه این که کار شکنی کنند .

یکی از بارزترین گروههای مشخص که هم اکنون در جامعه ما کار میکنند گروه حزب اعتماد ملی میباشد که با شعارهای به ظاهر عوام پسند یعنی اصلاح طلبی ،خود خواهی های خود را دنبال میکنند و از عملکرد این حذب میتوان پی به شوم بودن آن برد و هر کسی که در آن عضو است یا خود در عمل مشکل دارد یا از لحاظ فکری دچار اشتباه شده هر چند بودن اعضایی با عنواین استاد و دکتر و مهندس ... نمیتواند به این گروه امتیاز حقانیت را بدهید چون هر کسی میتواند این القاب را با اندک تلاش یا صرف مال دنیا کسب کند یعنی مدرک نشان از انسانیت نیست درک ملاک انسانیت میباشد .

حال هموطنان عزیز باید در این نکات توجه کنند و در انتخاب و شناختشون دقت کنند. 

 شخصیت هر فرد را سخنان- آمال و ارزوها و عمل ویآشکار میکند. بنابر این شناخت افراد کار دشواری نیست و لی با یک نگاه

هم نمیشود نسبت به افراد قضاوت کرد

با تشکر جواد طالبی مدیرت وب

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 26 دی1388 و ساعت 13:11 |

حضرت علي علیه السلام : هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون جهل و هیچ میراثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نخواهد بود

 
پزشک خود باشیم 

مطالبی که برای اولین بار در این وبلاگ مشاهده میکنید

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 24 دی1388 و ساعت 12:49 |

پرسید کدام راه نزدیکتر است؟ گفتم به کجا: گفت به خلوتگه دوست! گفتم تو مگر فاصله ای می بینی بین آنکس که دل ما همه منزلگه اوست

==========================================

يکي ازنظريه پردازان غربي در اورشيلم درباره انقلاب اسلامي می گوید:شيعه به مثابه يک پرنده دراوج عنوان شده و مهدويت و انتظار و عاشورا و شهادت طلبي دو بال اوجگيري اين پرنده است.

 اين نظريه پرداز غربي همچنين ولايت فقيه را زره نفوذ ناپذير انقلاب اسلامي ايران توصيف کرده است.

 اين نظريه پرداز اعلام مي کند که تيرهاي زهرآگيني که آنها به سمت شيعه پرتاب مي کنند به هدف نمي نشيند و براي ضربه زدن به شيعه، تضعيف ولايت فقيه و فرهنگ مهدويت و عاشورا راهکار مناسبي است.

==========================================

 واگویه هایی از زندگی ساده و بی آلایش رهبر انقلاب

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 21 دی1388 و ساعت 15:16 |

ملاصدرا چه میگوید ؟! +تست روانشناسی و شخصیت شناسی =ادامه

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 15 دی1388 و ساعت 21:0 |
انتشار تصاوير ملعونان و خوارج در ادامه جهت شناسايي .

اگر مسلماني و غيرت و ايمان داريد در شناسايي نظام را ياري فرماييد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 10 دی1388 و ساعت 9:20 |

خیانت از نوع خودمونی!!؟

واقعا نمیدونم این گونه افراد بلانسبت عینک خریت زده اند و دیگران رو به شکل غیر واقعی میبینند یا خودشان خرند و خبر ندارند بهر حال وظیفه یه اولاغ بیشتر از بار بری نیست که اینا دارند به نحو احسا بار عجنبی ر ومیکشند و در کار خودشون موفق هستند به عنوان یه اولاغ اینها رو باید تحسین کرد.

اما حقایق شاید بگونه ای باشد که خودش را نشون نمیدهد ؟فکر نمیکنید این همه اشتباه چگونه رخ داده و مسئولان سکوت اختیار کرده اند ؟ چگونه جمعیت در یه مکان همه جا رو به اتش میکشد کسی نمیتواند با اونا برخورد کنه و وقتی مردم به سمتشان حرکت میکنند سریع پراکنده میشوند مگر به غیر از برنامه ریزی میشود اینگونه خوب خرابکاری کرد و ترسی هم نداشته باشند یعنی تو نظام یعنی از مسئولین چه درجه دار چه قضات و لاغیر کسی یاریشون نمیکنه .اخر مگر این جامعه اسلامی نیست. اخه اگه من در این جریانات بودم به این راحتی بی خیالم میشدند صد در صد یک فحاشی به رهبری دو مخالفت با نظام سه خیانت به وطن چهار توهین به مقدسات و هزار دلیل دیگه چنان نابودم میکردند که انگار منی وجود نداشته چرا ؟من تنها بودم ولی این جمع پشتشون به کسانی مثل رفسنجانی بی شعور وصله چون فائضه جون رو دارند چون مهدی شون در خارج منتظرشونه چون کروبی یار امام پرچمدارشونه چون موسوی نخست وزیر زمان امام بیانیه  نویس شونه چون جاسبی رئیس دانشگاهشونه و دانشگاه ازاد مال پدرشه و هزار چون دیگه داره چرا تبعیذ چرا من را نابود میکردید اگر بر این طبل میکوبیدم ولی این جماعت رو به حال خودشون رها کرده اید من دلم به مظلومیت امام حسین میسوزد و تحمل این تبیعذات را ندارم یکی باید جواب منو بده. خدا رو شکر فهم دارم و دینم برایم بس است و نیازی به این کثافت کاری و سیاسی کاری ندارم سیاست با تمام کثافتهایش بماند برای اهلش برای کسانی که نور چشم انقلابند ولی از درخشندگی دارند چشم انقلاب را کور میکنند اخه ای کسانی که آقا گفتن بهتون حرومه ( رفسنجانی - کروبی  - موسوی - و اهل اولاد اینا ) اگه ادم بودید که به بدی در زبان انسانهای ازاده یاد نمیشدید مرگ بر شما و ننگتان باد خاک بر سر شما و پستی که دارید حرومتون باید این نامه مرا به رفسنجانی برسونید و اونو از پست ریاست مجلس خبرگان و مجلس تشخیص مصلحت نظام مثل بت شاه بندازیدش پایین . احمق اخل حزب باد تا میبینه موقعیت به خطر میفته میاد یه نخود میندازه تو آش و تماشا میکنه .آه اگر کسی به سیرت این اولاغها پی ببرید .آخه  نیازی نیست من توضیح بدم نتیجه عمل هرکدوم از اینها گواه درستی گفته های من است .در نهایت میخوام بگم دستهایی در نظام با این خطاکاران است و همایتشان میکند .باید ان دستها شناخته شوند و بشکنند.

در ادامه به گند کاری بعضی از خواص و جیره خورها توجه میکنیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 8 دی1388 و ساعت 14:23 |

جمهوری اسلامی ایران

 جنبش بی شمارهای سبز جهت انجام موج جدید هتک حرمت های جدید ، اقدام به برگزاری آزمونی فوری نموده تا افراد واجد شرایط را شناسایی و برای انجام ماموریت اعزام نمایند . بدیهی است آمادگی جسمانی و قدرت تخریب بالا از شرایط شرکت در آزمون وکسب نمره قبولی الزامی است .

 

 *عزاداری و گریه، در روز عاشورا برای شهدای کربلا از نگاه یک سبز واقعی، چه حکمی دارد ؟

- حرام است - گناه کبیره است - قدیمی شده است - اکیداً ممنوع است

 *یک جنبش سبزی واقعی، فقط برای چه امری مجاز به گریه و عزاداری است ؟

 - برای ندا - برای هر چیز که جنبش بگوید - به حال خودش - فقط برای گرسنگی و لا غیر

*عاشورا سبز، چه روزی است ؟

 - روز جهانی تخریب اموال عمومی - روز جهانی کف و سوت - روز خودنمایی جنبس - روز سبز

*آداب روز عاشورای سبز، چیست ؟

 - تخریب اموال عمومی به میزان وسع فرد - حداقل ،کشیدن شش جیغ بنفش - دادن حداقل پنچ فحش آبدار به شرطی که حداقل به گوش سیصد نفر برسد - آتش زدن موتور سیکلت و سطل زباله به میزان کافی

 *در روز عاشورای سبز چه کارهایی حرام است ؟

 - پختن غذای نذری - سینه زنی ، زنجیر زنی و کلاً عزاداری به شیوه سنتی - شراکت در هرگونه عمل منتهی به عزاداری - خواندن نماز ظهر عاشورا به جماعت (غیر قابل بخشش )

*اعمال مستحب سبز کدامند ؟

 - آتش زدن قرآن و ادعیه - بمب گذاری در اماکن متبرکه - رقص،آواز ، شادی ،بوق زدن و ... - سنگ زدن و هتک حرمت به عزاداران

 *یزید از دیدگاه سبزها که بود ؟

- آدم بدی نبود - آدم خوبی بود، اما حسود زیاد داشت و برایش حرف در آوردند - چنین کسی وجود خارجی ندارد و مسلماً تقلب شده است - برادر ناتنی هیتلر بود

 *عزاداری جنبش سبز از دور، شبیه چیست ؟

 - جنگ دوم جهانی - جنگ بَربَرها - حمله اسکندر - حمله مغول ها

*عزاداری به شیوه سبزها چه اثراتی دارد ؟

 - ساختمان های فرسوده به سرعت بالاتری تخریب می شود - همه چیز نو و جدید می شود ،حتی کیوسک های تلفن - روحیه جنگندگی، هواداران حفظ می شود - کلاً خوش می گذرد .

شرکت در آرمون اجباری بوده و کسب حداقل نمره ،مورد قبول نیست . تخریب گران حرفه ای در اولویت قرار دارند ...

 

+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 7 دی1388 و ساعت 10:38 |
منتخبی از احادیث زیبای  معصومین علیهم السلام  بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar20.sub.ir

در ادامه


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 30 آذر1388 و ساعت 20:23 |
جملات زیبا وجالب کوتاه  ( جهت استفاده وبلاگها و سایت ها و پیامک های با معنی و مفید)

ساعتها را بگذارید بخوابند بیهوده زیستن را نیاز به شمردن نیست.دکتر شریعتی

ترجیح میدهم با کفشهایم راه بروم وبه خدافکر کنم تا اینکه درمسجدبنشینم و به کفشهایم فکرکنم.دکتر شریعتی

انسان مانند رودخانه است هر چه عمیق‌تر باشد آرامتر است. منتسكیو

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 30 آذر1388 و ساعت 20:21 |

مطالب سلامت ، پزشكي ، خانواده ،روانشناسي ،همسران و موفقیت در زندگی

 _رنگ‌ لباس ها مي‌توانند  بر روابط شما با ديگران تأثير بگذارند

 _ چگونه جوان بمانیم؟پسران و دختران مطالعه نمایند

 _ چگونه از زندگی لذت ببریم ، روشهای شاد زیستن

 _ دنیای روابط زن و شوهران و راههای لذت بردن از زندگی در کنار خانواده

 _باورها ی درست و غلط دختران و زنان افسرده و خود درمانی افسردگی

 _ چگونه موهای زیبا ، براق ، پرپشت و بدون شوره داشته باشید؟

_در اینترنت،چرادنبال زن ، دختران و پسران زيبا يا دوربين مخفي و عكس زیبا  میگرديد!؟

_هشدار به چت روم رو ها ! به اسم چت با پسر یا دختر زیبا ی اینترنتی شما را فریب ندهند!

 _چگونه فردي دوست داشتني شويم ؟

 _دختران و زنان بامصرف الکل بیشتر در معرض مرگ و میر هستند

 _ چگونه در دل ديگران نفوذ كنيم؟ روش و راههای جذاب بودن

 _ چرا نگران و دلواپس حوادث آينده ايم ؟چاره غلبه بر آن چیست؟

 _مطالبی در مورد علل پرخاشگری کودکان ، ناسزاگویی و بدهنی فرزندان برای والدین و اولیای مدارس

 _آشنايي باخصوصيات دانش آموزان خلاق،چگونه بدانیم فرزندمان خلاق است؟

 _ غلبه بر استرس و عصبانیت ، بهداشت روان ، فشار روانی محیط کار

 _پیشنهاداتی برای توفیق خانواده ها و برخورد مناسب همسران با هم ، 24 نشانه خانواده خوشبخت

 _ موفقيت در زندگي و نكاتي براي همسران جوان

 _ تاثیر ازدواج و همسر گزینی بر مردان و پسران مجرد

 _ مختصری در مورد لکه های پوستی و کک و مک در خانم ها

 _ چگونه موهای زیبا ، براق ، پرپشت و بدون شوره داشته باشید؟

 _نکاتی در مورد چاق شدن و غلبه بر لاغری برای مطالعه

  _اهمیت مشاوره ازدواج برای دختران و پسران ومشکلات ازدواج

_اسرارنفوذ دردلها و جذابیت داشتن

_چگونه فردي دوست داشتني شويم ؟

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 30 آذر1388 و ساعت 20:18 |

14 راه اصلي برای ثروتمند شدن


«هنوز براي ميليونر شدن (ثروتمند شدن) دير نيست.» اين جمله اي است که هر انسان مشتاق تحول و ثروت مي بايد قدري روي آن توقف کند و به آن بينديشد. براي درک ارزش چنين جمله اي بهتر است هم اکنون شما خواننده عزيز که قصد تغيير سرنوشت خود را داريد روي اين جمله تمرکز کنيد. براي آن که تمرکز شما عميق و اثرگذار باشد و آن تحولي را که مي بايد در شما ايجاد کند، بهتر و حتي لازم است از قانون هاي «سکون، قصد و آرزو» استفاده کنيد. اين دو قانون طلايي که پيوستگي هميشگي باهم دارند، راز اصلي و به اصطلاح قديمي ها سرالاسرار همه پيروزي هايي هستند که بشر طي تاريخ به دست آورده و از اين پس نيز به دست خواهد آورد. در حقيقت هيچ کس نمي تواند «لحظه تحول» را تجربه کند، مگر آن که دريک لحظه ويژه، به دنياي سکون و آرامش وارد شود. زماني که پا به جهان سکون و آرامش بگذاريد و اجازه دهيد که همه افکار پراکنده شما متوقف شوند و دنياي خارج را فراموش کنيد، در آن موقع مي توانيد آينده نيامده خود را براي هميشه متحول سازيد. چون آن لحظات، تصميم گيري و طرح در قصد آرزوهاست. هر آرزويي که در آن لحظه عميقا وقلبا در نظر بگيريد همان طرح و نقشه آينده شما خواهد بود و لذا آن لحظه به بعد شما نيز مي توانيد مطمئن باشيد که از 1000 قدم آرزو نخستين و مهمترين قدم آن را برداشته ايد. از آن لحظه به بعد شما «ارابه ران سرنوشت» خود خواهيد بود. يعني جهان با همه مشکلاتش در دست شما هم چون موم جلوه مي کند، که مي توان به دلخواه آن را تغيير داده.

قدم اول براي ثروتمند شدن

براي آن که شما آن لحظه جادويي و اسرارآميز را تجربه کنيد، مکاني خلوت را انتخاب نموده و چندين بار بدون آن که آن را بر زبان آوريد در ذهن خود بگوييد: «هنوز براي ثروتمند شدن دير نيست.» يعني اين جمله جادويي را به طور مکرر و در ذهن خود خطاب به خودتان و تمامي کائنات بگوييد: «هنوز براي ثروتمند شدن دير نيست.» وقتي شما جمله فوق را به اين نحو به خودتان و به جهان اعلام مي کنيد، روح شما روح جهاني آن را کاملا دريافت مي کند و از آن لحظه به بعد، تمامي کائنات و يا حداقل قسمتي از اين کائنات بزرگ به سيام شما گوش مي کند و از آمادگي شما براي تغيير و تحول آگاه مي گردد. آيا مي دانيد نام اين لحظه چيست ؟شايد درست حدس زده باشيد. نام آن لحظه «تقدير» است و شما خوشبختانه از آن گذر کرده ايد. يعني با يک فکر و انديشه عميق و يک آرزوي ژرف، لحظه تقدير را تجربه کرديد. احتمالا شما نيز آن جمله هاي معروف اوپا نيشاد را بياد داريد که مي گويد:

- آرزويتان هرگونه که باشد، کردارتان همان گونه است.
- کردارتان هرگونه که باشد، رفتارتان همان گونه است.
- رفتارتان هرگونه که باشد، تقديرتان همان گونه است.

معني نهفته در جملات فوق اين است که آرزو و تقدير و سرنوشت است. البته به شرط آن که «آرزو» ژرف و برخاسته از روح باشد. نايلئون هيل در کتاب rich grow anb Think گام هفتم به سوي ثروت را به اهميت تصميم گيري اختصاص داده و مي گويد: «زندگي 25000 زن و مرد شکست خورده را مورد تحقيق و بررسي قرار دادند و سرانجام از مابين 31 عامل شکست و ناکامي اين افراد، عامل ناتواني در تصميم گيري را جزو مهمترين عوامل اعلام نمودند.» هيل معتقد است که عدم تصميم گيري همان دشمن مشترکي است که همگي بايد بر عليه آن قيام کنيم.

بقیه در ادامه
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 30 آذر1388 و ساعت 20:14 |
 

این وبلاگ حرکت زشت منافقان در دانشگاه را محکوم میکند . This blog ugly hypocrites movement condemned the university.

کمی روشنگری برای ؟در زیر به دو گروه اشاره میشود که هر کدام را هخود را میروند و گروه اول به شعارهای انقلاب پایبند . For some enlightenment? In the following two groups, each of which Hkhvd the first group to go and committed revolutionary slogans. انقلابی هستند اما گروه دوم از راه به در شده و در صدد مشکل افرینی هستند هر چند که با گوشه و کنایه انقدر گفتند باز هم تاثیری نداشت . Revolutionary, but the way in the second group and are seeking problematic, although the snook so they still had no effect.

گروه اول پیروان راه راست و رهبری .۱- آقای احمدی نژاد ۲- آقای لاریجانی (رئیس مجلس ) ۳- آقای آملی لاریجانی (رئیس قوه قضائیه) ۴- آقای حداد عادل ۵- کلیه کسانیکه در صف اصولگرایان قرار دارند مثل ( آقا تهرانی - جوادی آملی- آقای ولایتی-  و ...  نماد این گروه پرچم ایران و شعارشان حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی و... Group followers right leadership .1 - Mr. Ahmadinejad 2 - Mr. Larijani (the Speaker) 3 - Mr. Amoli Larijani (head of the judiciary) 4 - Mr. Haddad Adel, 5 - all those are in line fundamentalists like (Agha Tehrani -- Javadi Amoli - The provincial - and ... the Iranian flag and symbol of this group only Sharshan Party Party leader Ali Sayed Ali, and only ...

    ..... .....

   ......... .........

گروه دوم گروه کج اندیش و بیراهه رو ۱- آقای هاشمی رفسنجانی ۲- آقای کروبی ۳- آقای خاتمی ۴- موسوی ۵- مهدی و فائزه هاشمی ۶- آقای جاسبی رئیس دانشگاه آزاد ۷-  سید حسن خمینی ۸-  کلیه اعضای حزب اصلاح طلب و جامعه روحانیون مبارزو ... The second group slant eyed and hell-I group 1 - Mr. Hashemi Rafsanjani 2 - Mr. Karroubi 3 - Mr. Khatami 4 - Mousavi 5 - Faezah Hashemi and Mehdi 6 - Mr. Jasbi President University 7 - Seyed Hassan Khomeini, 8 - all members of Reform Party and Clergymen Mbarzv community ... نمادشان پرچم سبز و شعارشان یا حسین میر حسین و... Nmadshan Sharshan green flag or Hossein Mir-Hussein and ...

        .. ..

 ..... .....

در یک نگاه مختصر میتوان تشخیص داد این دو گروه چه مبنای فکری دارند A glance that these two groups can identify what are the basis for intellectual

یادمان باشد رای همیشه با اکثریت است Hiroshima is always a majority vote is

+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 24 آذر1388 و ساعت 11:5 |
يه ادرس براي جستجوي استخدامي هاي سراسر كشور

http://www.jobs.ir/Default.aspx

+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 20 آذر1388 و ساعت 19:33 |
پولدار شويد به راحتي ؟؟!!

 

وارد ادرسهای زیر شوید برای درامد بیشتر میتوانید در هر دو ادرس ثبت نام کنید

http://www.clickeiran.com/page-customer_signup.php;refer=dGFsZWJp

 

 http://pootelads.com/page-customer_signup.php;refer=dGFsZWJp

 

+ نوشته شده توسط طالبی در جمعه 20 آذر1388 و ساعت 18:26 |
 

 

  

این وبلاگ متعلق به هموطنان عزیز ایرانی میباشد

در ادامه میتوانید دل نوشته های من رو  مشاهد نمایید .

یک نمونه از دل نوشته ها

عشق یعنی هیجانی در وجود     پینه بستن پیشانی در سجود

بقیه در ادامه

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 19 آذر1388 و ساعت 17:20 |

11 درس مهم برای زندگی در قالب داستان های فوق العاده خواندنی* 

درس اول :
...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 19 آذر1388 و ساعت 16:54 |

 

 

ما در ره عشق تو اسیران بلاییم
کس نیست چنین عاشق بیچاره که ماییم
بر ما نظری کن که درین شهر غریبیم
بر ما کرمی کن که در این شهر گداییم
زهدی نه که در کنج مناجات نشینیم
وجدی نه که بر گرد خرابات برآییم
نه اهل صلاحیم و نه مستان خرابیم
اینجا نه و آنجا نه، چه قومیم و کجاییم؟
حلاج وشانیم که از دار نترسیم
مجنون صفتانیم که در عشق خداییم
ترسیدن ما چونکه هم از بیم بلا بود
اکنون ز چه ترسیم که در عین بلاییم
ما را به تو سریست که کس محرم آن نیست
گر سر برود سر تو با کس نگشاییم
ما را نه غم دوزخ و نه حرص بهشت است
بردار ز رخ پرده که مشتاق لقاییم
دریاب دل شمس خدا مفتخر تبریز
رحم آر که ما سوخته‌ی داغ خداییم

+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 21 آبان1388 و ساعت 13:35 |

در ادامه


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 12:51 |
حرفها و سه صافی .............23153fxm5k10y3e.gifشخصی نزد همسايه‎اش رفت و گفت: گوش کن! می‎خواهم چيزی برايت تعريف کنم. دوستی به تازگی در مورد تو می‎گفت... همسايه حرف او را قطع کرد و گفت: قبل از اينکه تعريف کنی، بگو آيا حرفت را از ميان سه صافی گذرانده‎ای يانه؟
- کدام سه صافی؟ ..............
****- اول از ميان صافی واقعيت. آيامطمئنی چيزی که تعريف می‎کنی واقعيت دارد؟
- نه. من فقط آن را شنيده‎ام. شخصی آن را برايم تعريف کرده است.
- سری تکان داد و گفت: پس حتما آن را از ميان ******صافی دوم يعنی خوشحالی گذرانده‎ای. مسلما چيزی که می‎خواهی تعريف کنی، حتی اگر واقعيت نداشته باشد، باعث خوشحالی‎ام می شود.
- دوست عزيز، فکر نکنم تو را خوشحال کند.
- بسيار خوب، پس اگر مرا خوشحال نمی‎کند، حتما از***** صافی سوم، يعنی فايده، رد شده است. آيا چيزی که می‎خواهی تعريف کنی، برايم مفيد است و به دردم می خورد؟
- نه، به هيچ وجه!.............
**((همسايه گفت: پس اگر اين حرف، نه واقعيت دارد، نه خوشحال کننده است و نه مفيد، آن را پيش خود نگهدار و سعی کن خودت هم زود فراموشش کنی...)))).

+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:50 |

در ادامه رمز ورو ۳۱۳

 

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar20.sub.ir


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:47 |
چگونه يك تعاوني را شروع كنيم؟

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar20.sub.ir


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:42 |
چگونه صبح ها از خواب بیدار شویم

بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:40 |

دانستنیهای قران در ادامه

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:17 |
انـــس بــا قــرآن
آیه های زندگی

معارف رفتاری
1- توجه به علم و حضور خدا (حدید4)
اوست خدائیكه آسمان ها و زمین را در شش روز بیافرید آنگاه به تدبیر عرش (و نظام جمعی عالم‌) پرداخت و او هرچه در زمین فرو رود و هرچه برآید و آنچه از آسمان نازل شود و آنچه بالا رود همه را می داند و هر كجا باشید او با شماست و به هر چه كنید به خوبی آگاه است .

2- توجه به قدرت تغییر و تصمیم گیری (انفال53)
(حكم ازلی خدا )این است كه خدا نعمتی كه به قومی عطا كرد تغییر نمی دهد تا وقتی كه آن قوم حال خود را تغییردهند كه خدا شنوا و داناست .

3- رفتار ، معرف شخصیت (اسراء84)
تو به خلق بگو كه هر كس بر حسب ذات و طبیعت خود عملی انجام خواهد داد و خدای شما بر آنكه راه هدایت یافته از همه كس آگاه تر است .
............. در ادامه

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:12 |
 

بسم رب سید الشهدا
احادیث درمورد ایران،عراق،وفلسطین درآخر الزمان
برگر فته از كتاب نشانه های شگفت آور آخر الزمان محمد جواد مهری كرمانشاهی
روایت اول :
حضرت علی (ع) فرمودند :
از نشانه های ظهور امام زمان (عج)در آخر الزمان حكومت مردی از مازندران بر ایران است كه الگوی لباس راتغیر می دهد .وشكل لباسهای اسلامی رابه غیر اسلامی تبدیل می كند.((از جنایت های رضا شاه این بود كه احكام الهی را تعطیل كرد،چادر زنان را گرفت ولباس بلند مردان را قیچی كرد ،حسینیه ها راتعطیل نمودوعمامه از سر علمای ایرانی برداشت)).
روایت دوم
امام صادق(ع)فرمودند :
وسرزمین ایران بخاطر خونهای كه در ماه محرم ریخته می شود دچار تحولات سخت می گرددتا آنكه پادشاه ایران برای آنكه او را دستگیرنكنند فرارمی كند وبا غم و اندوه نابود می شود.((در ماه محررم 57خونهای فراوانی از جوانان ملت ما ریخته شدوشاه در 26دی ماه سال57فرار كرد.ودر دیارغربت با غم واندوه نابود شد))
روایت سوم
عبدالله بن عمر از رسول اكرم(ص)روایت می كند كه آن حضرت فرمودند:
مردی از اولاد حسین(ع)از جانب مشرق (ایران)قیام می كند كه اگر كوه ها در مقابل او قد علم كنندهمه ی آنها را نابود می كند وازدرون آنها راه باز می نمایدوبه حركت خود ادامه می دهد.
روایت چهارم
امام باقر(ع) می فرماید :در یكی از روزها عمروابوبكر وزبیر ابن عوام وعبدالرحمن بن عوف در منزل رسول اكرم(ص)جمع شدند.رسول اكرم(ص)در جمع آنان نشست در حالی كه نعلین حضرت پاره شده بودبه علی(ع)داد تا اصلاحش نماید در این حالت فرمود :گروهی ازمادرطرف راست عرش خدابرمنبرهایی ازنورقراردارندكه صورتهایشان نیزنورانی است ونورچهره شان چشم بینندگان راخیره میكند.ابوبكروزیبرو
عبدالرحمن (هركدام)سوالی كردنداینها چه كسانی هستند؟رسول اكرم(ص)سكوت كرد.سپس علی(ع)فرمود:یا رسول الله اینها چه كسانی هستند؟
فرمود:آنها كسانی باشندكه بواسطه روح الله دوست هم می گرند ومتحد می شوند بدون اینكه اغراض مادی یا خویشاوندی داشته باشند وآنها شیعیان توهستند وتویاعلی امام آنهایی.
حضرت حجتة الاسلام والمسلمین دشتی(ره) فرمودند):پس از پیروزی انقلاب اسلامی یكی از اساتید مانقل می كرد كه شهید آیت الله صدوقی درملاقاتی به خدمت امام خمینی (ره)گفت :گفت آقا این روح الله كه در حدیث (تحابوابروح الله)وجود دارد شما هستید؟زیراامروز تمام اقشار مردم به واسطه رهبری ودوستی شما متحد شدند.وامام(ره)بالبخندی گذشت)).
روایت پنجم
امام موسی كاظم(ع)فرمودند: شخصی از اهل قم مردم را به حق می خواند ودر اطراف او كسانی جمع می شوند كه چونان قطعه های آهن مقاومند از جنگ خسته نمی شوند ونمی ترسندوهیچ باد سركش تندی،آنها راتكان نمی دهدوبه خدا توكل می كنند و عاقبت ازآن متقین است .
خواننده عزیز در این فرمایش حضرت موسی بن جعفر(ع)خوب فكر كن ،ببین مصداق روشن وآشكار آن در زمان ما،فرزند آن حضرت، مرحوم
امام رحل (ره)ویاران وفادار وامت قهرمان او هستند یا نه ؟
روایت ششم
امام باقر(ع) می فرماید: (( گویا می بینم كه مردمی در شرق(( ایران)) قیام كرده حق را طلب می كنند(سال 42شمسی) به آنها نمی دهند،دوباره حق را می طلبند(سال56و57)به آنها داده نمی شود وقتی مردم اوضاع را چنین دیدند شمشیرهای خود را برشانه ها می گذارند وقیامشان گسترده می شود ،حال سردمداران حكومت حاضر می شوند حق آنها را بدهند كه دیگر مردم قبول نمی كنند (شاه گفت من متعهد می شوم كه اشتباهات گذشته تكرار نشود )تا اینكه قیام می كنند وحكومت تشكیل می دهند واین پیروزی وحكومت جز به صاحب زمان تحویل نمی دهند.كشته های آنها شهید می باشند.آگاه باشید اگر من شخصا آن زمان را درك كنم خود را برای صاحب این امر نگه می دارم)).
روایت هفتم
رسول اكرم(ص) فرمدند ((مردمی از شرق ایران قیام می كنند وضمینه برای انقلاب جهانی مهدی(عج)فراهم می سازند.
روایت هشتم
امام صادق فرمودند بزودی كوفه از مردم خالی می شود وعلم از آن می گریزد وپنهان می شود آنگونه كه مار در سوراخش پنهان می گردد سپس علم در شهری بنام قم ظاهر می گردد وشهر قم كانون علم فضل شده چنان دنیا به حقایق آشنا می سازد كه در روی زمین مستضعفی در دین باقی نماند حتی زنها در حجله ها ،وچنین زمانی نزدیك ظهور قائم آل محمد (ع)است سپس خداوند قم واهل او را قائم مقام حجت خود قرار می دهد كه اگر چنین نشود زمین بر اهل خودش خراب می گرددوحجتی باقی نمی ماند آنگاه علم (علوم اسلامی)از قم به تمام دنیا می رسد ومشرق ومغرب عالم را فرا می گیرد پس حجت خدا بر خلق تمام می گردد زیرا در تمام روی كره زمین كسی با قی نمی ماند كه دین وعلم به او ابلاغ نشده باشد وآنگاه امام زمان(عج)ظاهر می شود)).
روایت نهم
امام صادق(ع)فرمودند: آنگاه كه بلاها ودشواریها به شما رسید به شهر قم روی آورید كه قم جایگاه امن فرزندان فاطمه(ع)است.
روایت دهم
امام موسی بن جعفر(ع) فرمودند:
زمانی كه ناپدید شود(غیبت كرد)پنجم از فرزندان من ،رحمت از دلهای شیعیان ما كنده می شود تا اینكه قائم(عج)ظاهر شود خدارا فراموش نكنید ودر نگاهداشتن دینهای خود ،زایل نكند كسی دینهای شما را ،زیرا كه ناچار است از این كه صاحب این امرغیبت كند وبر گردند در زمان غیبت او ،مردمانی بسیار از دین خود ،از كسانی كه قائل به این امر می باشند.
روایت یازدهم
امام جواد(ع)می فرماید:
گویا می بینم روزنامه های پراكنده ای را ،كه خوانده می شود وبنامهای پراكنده مختلف كه نمی بینیم برای صاحبان آنها رشد و هدایتی وحفظ نمی كنند صاحبان آنها دین خود را ،از هر طرفی كه میل كنند طرف دیگر از ایشان باطل وناچیز می شود.
مردمان متحیر وسر گردان می شوند مانند اشخاص مست ،نه مسلمانند ونه مسیحی (( كنایه از شدت ابتلاءوفساد آن زمان وبی پرواشدن اهل آن زمان است )).
روایت دوازدهم
امام علی (ع)می فرماید :
عربها بر ایرانیان میتازند ودر اطراف اهواز زمین گیر می شوندآنگاه ایرانیان قیام می كنند وبر عربها پیروز می شوند وشهر بصره را به تصرف خو در می آورند .
روایت سیزدهم.
در اخبار معراجیه خداوند متعال به رسول اكرم(ص) می فرماید:
شهر بصره به دست مردی از اولاد تو خراب می شود كه مردانی تشنه ی حق {یا چون دسته های ملخ انبوه} او را اطاعت می كنند.
روایت چهاردهم
حضرت علی( ع) در یكی از خطبه ها (خطبةالبیان)حوادث آخرالزمان را بر می شمارد وسپس می فرماید :
وچیزهای كه در شهر همدان فرود می آید(اشاره به بمبباران های هوای توسط هواپیماهای عراق )وكشور عراق به لرزه در می آید وسخت تكان می خورد.
روایت پانزدهم
امام علی (ع) فرمودند :
آگاه باش ! ای وای بر شهر بغداد ،از جانب رای( تهران)بلای كه متوجه او می شود از قتل ومرگ وترس كه شامل همه ی مردم عراق می گردد هر گاه جنگ در عراق واقع شود آنقدر از مردمش كشته می شود تا آنجا كه خدا بخواهد...در آن زمان عجم(ایرانیان) قیام می كنند وبصره رافتح كرده وتصاحب می نماید.
روایت شانزدهم
امام علی (ع) فرمودند :
آگاه باش !وای بر مردم فلسطین از فتنه ها وجنگها كه در آن واقع می گردد وانسان طاقت آن را ندارد . ووای بر مردم دنیا ، تمام كشورهای شرق وغرب وجنوب وشمال، از جنگهای وفتنه های كه واقع می شود ....
روایت هفدهم
امام علی (ع)فرمودند:
زود است كه یهود از غرب برای ایجاد كشور ودولت فلسطین بیاید . پرسیدند عربها كجا هستند؟ فرمود : در آن زمان عربها از هم جدا و متفرقند واتحاد وانسجام ندارند. اما به زودی نیروهایی اهل كارزار از عراق حر كت می كنند كه بر پرچمهای آنان كلمه ((قوة)) نوشته شده است {در آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آیه((واعدلهم مااستطعتم من قوة)) ثبت شده است)واسلام وعرب باهم متحد و شریك می شوند وهمه حر كت می كنند برای آزادی فلسطین ،معركه ومیدان كار زاری بر پا خواهد شد چه معركه ای ؟! كه در كنار دریا مردم در خون رفته وشنا می كنند ومجروحین از روی بدن كشتگان راه می روند.قسم بخدا كه همه یهودیان (صحیونیسم)راچون گوسفند سر می برند تا اینكه یك یهودی هم در فلسطین باقی نمی ماند.
روایت هیجدهم
امام صادق (ع)می فرملید :شهری در آخرالزما ن بنا می گردد بنام بغداد،كه شفای دل خود را در ریختن خون ما وشیعیان ما می دانند وبا بغض وعداوت با ما به ستمگران دنیا نزدیك می شوند ودر دشمنی با ما دوستی های خود را تحقق می بخشند وجنگ با ما وشیعیان مارا واجب می دانندوكشتن شیعیان ما را یك امرضروری می پندارند.
این احادیث نقل شده از كتبی مانند:
1- بحاروالانوار 2- آینده وآینده سازان 3- الزام الناصب 4- نوائب دهر
5-كنزالعمال و....
لذادر صورت استفاده از این احادیث از سند آین احادیث استفاده كنید.

بینندگان محترم اینجانب این مطالب را برای تحقیق در این صفحه گذاشته و از صحت و سقم آن اطلاعی ندارم  خدای نکرده نمیخواهم ناخواسته نشر احادیث جعلی کرده باشم انشالله که صحت داشته باشند(مدیریت وبلاگ) .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 14 آبان1388 و ساعت 11:0 |
برج حمل (فروردین)

متولدین این ماه دوست دارند زندگی، کار، تفریح و...همه چیز خود را متنوع و مهیج کنند. از آنجا که عاشق تنوع و هیجان هستند، برای کارهایی مثل تبلیغات، رسانه های گروهی، طراحی مُد، و معماری مناسب هستند. متولدین فروردین در کارهایی که نیازمند خلاقیت است بسیار موفق خواهند بود.

برج ثور (اردیبهشت)

متولدین این ماه دریای صبر و بردباری هستند. فقط کافی است منابع و فرجه کاری را به آنها بدهید تا سر موقع کار را به خوبی برایتان انجام دهند، و اصلاً هم برایشان مهم نیست که آن کار چقدر خسته کننده ملالت آور بوده. این افراد بانکدارها، دانشمندها، حسابدارها و معلم های خوبی خواهند شد، چون اینکارها نیازمند صبر و استقامت است.

برج جوزا (خرداد)

متولدین این ماه منبع انرژی هستند، و از صبر کردن هم خسته نمی شوند (مثل متولدین ماه اردیبهشت). از اینرو نیازمند حرفه هایی هستند که در آن فرد باید روی پای خود بایستد. آنها مکتشفین، مترجمین، و هتلدارهای خوبی می شوند چون این کارها مستلزم انرژی و نیروی فراوان است. این افراد حتی اگر 5 سال هم از شروع کار یک پروژه بگذرد، انرژی خود را از دست نمی دهند.

برج سرطان (تیر)

متولدین این ماه شنوندگان بسیار خوب و برای دردودل فوق العاده هستند. این افراد طبیعتاً برای شغل هایی که نیازمند ارائه ی پند و اندرز است مثل مشاوره، حقوق، روانشناسی، روانپزشکی و تدریس بسیار مناسب هستند. اینها افرادی احساساتی هستند، به همین دلیل نسبت به احساسات دیگران نیز حساس می باشند و هر کاری از دستشان برمی آید برای رفع درد و رنج دیگران انجام می دهند.

برج اسد (مرداد)

بشاشیت و جمع گرایی بیش از حد، و توانایی متولدین این ماه برای القای زندگی و حیات حتی در کسل کننده ترین موقعیت ها، باعث می شود بتوانند رهبران فوق العاده ای شوند. این افراد همچنین در شغل هایی که در آن نیاز به تحرک، انگیزش و خلاقیت زیاد است هم موفق خواهند شد. رسانه های گروهی، تدریس، هنر، و تبلیغات از جمله کارهایی است که به خوبی از عهده ی آن برمی آیند. آنها همچنین می توانند رئیس جمهور، مدیر و رئیس و ویراستارهای فوق العاده ای شوند.

برج سنبله (شهریور)

تکیه کلام متولدین این ماه "تجزیه و تحلیل کن!" است. با توجه به همین علامت کارهایی به آنها داده شود تا بتوانند این نیاز درونی خود را برای تحقیق و تحلیل ارضاء کنند. تحقیقات، اکتشاف، آزمایشات و تحقیقات پزشکی بهترین شغل های مناسب برای آنهاست.

برج میزان (مهر)

این اسونگران خوش زبان در زمینه هایی قابلیت دارند که بتوانند از این سرمایه ی خدایی خود استفاده کنند. متولدین این ماه بهترین سیاستمداران، مشاوران تحصیلی و آموزشی، دلالان، و مشاوران خواهند بود. آنها افرادی منصف و بااخلاق هستند، و در شغل های که نیازمند قضاوت و انصاف است نیز بسیار موفق خواهند شد.

برج عقرب (آبان)

متولدین این ماه افرادی بسیار فردگرا هستند. آنها دوست دارند به سبک و مرام خود کار کنند و کسی در کار آنها دخالت نکند. به طور خلاصه بگویم، از رئیس و آقا بالا سر داشتن متنفرند. آنها می توانند موسسان شرکت، تاجران، مدیران، مشاوران خوبی باشند.

برج قوس (آذر)

متولدین این ماه عاشق مسافرت و دوستیابی هستند و بسیار خوش صحبت هستند. به خاطر همین خصوصیات و ویژگی ها می توانند در کارهایی مثل فروشندگی موفق شوند. آنها همچنین برنامه ریزان و بازاریابان موفقی خواهند بود. در هر کاری که با مشتری و ارباب رجوع سروکار داشته باشد، آنها موفق خواهند بود.

برج جدی (دی)

متولدین این ماه اشتیاق چندانی برای انجام کارهای بزرگ ندارند، و دوست دارند به حال خود باشند. آنها با اشیاء و لوازم بیجان رابطه ی بهتری برقرار می کنند تا آدم ها. شغل های مورد علاقه ی آنها کارهای نرم افزاری کامپیوتر، و مهندسی فناوری اطلاعات است. آنها مکانیک ها و تعمیرکارهای خوبی خواهند شد.

برج دلو (بهمن)

متولدین این ماه افرادی ترقی خواه، پیشرو و آینده نگر هستند. بهتر است آنها در قسمت برنامه ریزی و سرپرستی شرکت به کار گمارده شوند. علاوه بر اینها، آنها ستاره شناسان، فالبینان، و طالع بینان بسیار خوبی خواهند شد. بله، آنها بیش از سایر مردم می توانند آینده نگری کنند.

برج حوت (اسفند)

متولدین این ماه دنباله روهای بسیار خوبی هستند. آنها می توانند با کمک گرفتن و پیروی از کتاب راهنما، دشوارترین کارها را هم انجام دهند. آنها نایب رئیس جمهور، نایب وزیر و نایب رئیس و معاونان خوبی خواهند شد.

+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 4 آبان1388 و ساعت 21:25 |
 
پیش‌بینی سردار شوشتری از شهادتش در سیستان
سردار شوشتری که از ابتدای سال 88 به عنوان فرمانده قرارگاه قدس انتخاب شده بود، شهادت خود را پیش بینی کرده بود.

شبکه ایران: سردار شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از ابتدای سال 88 به عنوان فرمانده قرارگاه قدس انتخاب شده بود شهادت خود را پیش بینی کرده بود.

 به گزارش پرچم، وی که به همراه چند تن از فرماندهان سپاه و تعدادی از سران قبایل در عملیاتی تروریستی به شهادت رسید چندی پیش در محفلی با حضور دوستانش گفته بود که "از خدا خواسته ام اینجا محل شهادتم شود و دلم گواهی می دهد که خداوند آرزوی مرا برآورده خواهد کرد. بعد از احمد کاظمی و دیگر یاران من تنها شده ام و به همین خاطر انتظار شهادتم را می کشم. امیدوارم خداوند با شهادت من مشکلات این منطقه و معضلات آن را حل کند. "

 بنا بر این گزارش، سردار شوشتری از زمان انتصاب خود به سمت فرمانده قرار گاه قدس علی رغم مسئولیت سنگینش در تهران همواره در منطقه سیستان و بلوپستان و در میان مردم فقیر حضور داشت و اقدامات متعدد فرهنگی و حتی فعالیت های متعددی در زمینه حل مشکلات معیشی مردم منطقه می کرد. حضور این شهید سرفراز تابدانجا بود که خانواده و نزدیکانش به سختی موفق به دیدن وی می شدند اما کپر ها و چادرهای قبایل منطقه مامن مناسبی برای حضور جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود.

 گفتنی است که سردار شوشتری گردهمآیی های متعددی برای وحدت شیعه و سنی برگزار کرده بود که در آخرین گردهمآیی توسط دشمنان نظام اسلامی و وابستگان به بیگانه به فیض شهادت رسید.

==================================================
 
 
درخواست از اینترپل برای دستگیری ریگی

این درخواست در پی حادثه تروریستی عوامل دست نشانده گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی در منطقه پیشین شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان که به شهادت چند نفر از مسئولان و فرماندهان نظامی، سران قبایل و مردم سیستان و بلوچستان منجر شد، به سازمان بین المللی پلیس جنایی (اینترپل) ارسال شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس بنابر اطلاعات واصله این تروریست با اسامی مستعار به کشورهای مختلف از جمله امارات عربی متحده، عربستان و قطر تردد می کند.

مهمترین هدف اعضای این گروهک که از سوی برخی کشورها کمک های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی دریافت می کنند، ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی با انجام جنایت، بمبگذاری، ترور، آدم ربایی، راهبندی، سرقت مسلحانه و سلب آسایش از مردم است.

بنابر اعلام دادستانی استان سیستان و بلوچستان محاربه و افساد فی الارض، آدم ربایی مسلحانه، بستن راه بر مردم بیگناه در محل تاسوکی و دارزین و به شهادت رساندن شماری از مردم عادی، درگیری با ماموران انتظامی در نقاط مختلف استان و حمله به پاسگاههای مرزی" از جمله جرایم اعضای گروهک ریگی است.

تخریب و به آتش کشیدن اموال و خودروهای عمومی و خصوصی، تهیه و حمل و نگهداری انواع سلاح و مهمات و تجهیزات ساخت بمب، ربودن اتباع خارجی با هدف ایجاد رعب و وحشت، تشویش اذهان و اخلال در امنیت عمومی با انگیزه مقابله با نظام، مشارکت در راهبندی و گروگانگیری مسلحانه 22 شهروند عادی در جاده چابهار - نوبندیان"بخشی دیگر از جنایت های گروهک ریگی موسوم به جندالله است.

+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 30 مهر1388 و ساعت 13:11 |
 ۵۵راه برای پیدا کردن استعدادهای پنهان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 25 شهریور1388 و ساعت 11:46 |
معجزه شق القمر پیامبر اسلام در تحقیقات ناسا
 
 
82442.jpg
1

" سازمان فضانوردی " ناسا " به پدیده دو نیمه شدن کره ی ماه و سپس پیوند خوردن این دو قسمت به یکدیگر پی برد. پایگاه اینترنتی روزنامه ی عربی " الوطن " چاپ آمریکا به نقل از یک محقق علوم فلکی در این زمینه نوشت: سفینه ی فضایی آمریکایی " کلمنتاین " که سالها در مدار کره ی ماه کار تحقیقاتی انجام می دهد به این نتیجه رسیده است که کره ی ماه صدها سال پیش به دو نیمه ی متساوی تقسیم شده و دوباره به یکدیگر متصل شدند. این محقق اردنی با ارسال گزارشی به ناسا آنان را نسبت به این موضوع مطلع ساخت که مسلمانان، این پدیده را متعلق به 1400 سال پیش می دانند و مرتبط به معجزه ای از پیامبر اسلام (ص) به نام " شق القمر" است. ناسا هیچ تفسیری برای کشف خود نیافته است. زیرا این اتفاق نادر تا کنون برای هیچ جرم آسمانی به وقوع نپیوسته است."

آیات اولیه سوره قمر حاكی از این است كه ماه در گذشته شكاف عظیمی برداشته و دو نیم شده است و عكس‌هایی كه توسط فضانوردان موسسه ناسا از سطح كره ماه گرفته شده است شكاف‌هایی را بر روی این كره نشان می‌دهد كه وقوع این معجزه عظیم را اثبات می‌كند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا)، متن كامل سخنرانی آیت‌الله بی‌آزار شیرازی در نشست «شق‌القمر معجزه پیامبر اعظم (ص) با استناد به تحقیقات ناسا» كه به همت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی (مركز پژوهش‌ها و فعالیت‌های قرآن و عترت) برگزار شد بدین شرح است:

(( برای آگاهی از اعترافات سازمان ناسا و نیز تطابق و اعلام این موضوع و آیات مربوطه به آن به ادامه مطلب بروید . ))


دكتر عبدالكریم بی‌آزار شیرازی با قرائت آیه «اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ» گفت: همان‌طور كه ‌می‌دانید در قرآن سوره‌ای به‌نام «قمر» آمده است. ابتدای این سوره در مورد معجزه بزرگی است كه توسط ‌پیامبر (ص) برای مردم مكه ارائه شده است و آن مسأله این است كه مردم مكه مانند سایر امم پیشین وقتی با معجزات طبیعی مواجه می‌شدند آن را حمل بر سحر و جادو می‌كردند تا این كه مطرح كردند كه چگونه متوجه شدیم كه او پیامبر (ص) است؛ زیرا هر كاری كه او انجام می‌دهد می‌گویند سحر است.

وی گفت: در این رابطه سران قریش گفتند كه سحر جادو در آسمان كارگر نیست بیایید یك معجزه آسمانی از پیامبر (ص) بخواهیم، نزد حضرت رسول (ص) رسیدند و گفتند: اگر تو واقعاً پیامبر خدا هستی و كارهایت گرو جادو نیست، ماه را دو نیم كن. حضرت (ص) فرمودند: اگر من از خدا بخواهم و خداوند این كار را انجام دهد آیا واقعا مسلمان می‌شوید؟ پاسخ دادند: بله.

وی افزود: ماه در حالت بدر بود كه سبب هنگام پیامبر (ص) با سران قریش در طبیعت رفتند و پیامبر آن‌جا از خداوند متعال درخواست كردند كه ماه شكافته شود و این معجزه را مردم مشاهده كنند.

با این دعا ماه شكافته شد به طوری كه از میان دو نیمه ماه كوه احر را مشاهده می‌كردند زمانی كه این منظره را مشاهده كردند ابوجهل كه عناد نسبت به پیامبر (ص) می‌ورزید گفت: ما مطمئن نیستیم كه این سحر نباشد، ما صبر می‌كنیم تا مردمانی كه از صحرا باز می‌گردند بیایند و از آن‌ها بپرسیم كه آیا این صحنه را دیده‌اند یا نه؟ و اگر گفتند كه دیدیم پس جادو نیست پس از مدتی افرادی از صحرا بازگشتند و مورد سئوال قرار گرفتند و در پاسخ گفتند آری ما دیدیم كه ماه دو نیم شده است در عین حال برخی دست از عناد برنداشتند.

وی در ادمه سخنانش گفت: در این زمینه آیات اولیه سوره قمر نازل شده است آن‌چه كه این آیات بیان می‌كند این است كه ماه در گذشته شكاف عظیمی برداشته است و دو نیم شده است و صریحا می‌فرماید: «وَانشَقَّ الْقَمَرُ» دوم اینكه شكاف آن‌قدر بزرگ است كه به عنوان آیت خدا یا معجزه الهی یاد شده است «و إن یروا آیة اگر ببیند این آیت و معجزه الهی» راه سوم برخی شكافته شدن ماه را مشاهده كردند؛ اما این را باز به حساب سحر و جادو گذاشتند و «وَ یَقُولُوا سِحْرٌ مُّسْتَمِرٌّ» برخی این معجزه را تكذیب كردند و «وَ كَذَّبُواْ بِآیَاتِنَا» و بسیاری فعل گذشته «انشَقَّ» را به فعل مضارع كه در آینده است تفسیر كردند و این دو نیم شدن به عنوان یكی از آثار ظهور صورت می‌گیرد.

وی گفت: اما این معجزه مانند معجزه قرآن یك معجزه باقیه شده؛ زیرا بزرگ‌ترین امتیاز دین اسلام این است كه معجزه دارد، شما اگر از یك یهودی یا یك مسیحی بپرسید كه آیا شما معجزه‌ای در دست دارید كه نشان دهد دینتان بر حق است می‌گویند ما عصای موسی (ع) را نداریم كه به شما نشان دهیم چگونه اژدها می‌شود. مسیحیان نیز می‌گویند ما حضرت عیسی (ع) را نداریم كه برای شما مرده را زنده و یا مریض را شفا دهد تا این كه شما متوجه شوید.

وی افزود: اما اگر از یك مسلمان بپرسند شما دلیلی بر حقانیت دینتان دارید پاسخ می‌دهند من یك معجزه‌‌ای داریم كه معجزه باقیه است و مطالب بسیار مختلفی را در زمینه‌های متفاوت بیان كرده است كه امروزه دانشمندان می‌توانند آن را مشاهده كنند یكی دیگر از معجزات پیامبر (ص) و آثارش را فضانوردانی كه با آپولو به كره ماه رفتند مشاهده كردند و سال‌ها در رابطه با آن مطالعه و تحقیق كرده‌اند كه بحث امشب ما در این باره است.

وی گفت: در این زمینه شخصیتی به‌نام دكتر «دیوید پیت كوك» كه هم اكنون رئیس كرسی حزب اسلامی بریتانیا است می‌گوید: من به وسیله آیه «اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ» مسلمان شدم.

وی می‌گوید: من علاقه‌مند به مطالعه ادیان تطبیقی بودم درباره همه ادیان مطالعه كردم به دین اسلام رسیدم، دوستی مسلمان داشتم به او گفتم من می‌خواهم در رابطه با اسلام تحقیق كنم، قرآنی با ترجمه انگلیسی به من داد و من خوشحال شدم. شب هنگام همین كه قرآن را ورق می‌زدم نظرم جلب سوره قمر شد آن را باز كردم ببنیم قرآن درباره ماه، چه گفته است دیدم قرآن بیان كرده «اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ» آن قدر به فكر فرو رفتم و از خدا پرسیدم، بر فرض ماه شكافته شد چگونه دو مرتبه به حالت اولی بازگشت هرچه به فكرم مراجعه كردم برایم قابل هضم نبود به طوری كه از قرآن منزجر شدم و آن را كنار گذاشتم و این آیه مرا از مطالعه قرآن منصرف كرد.

وی ادامه می‌دهد: از آن‌جایی كه كارم خالصانه بود. چند شب بعد تلویزیون برنامه‌ای را دیدم كه سه فضانورد را نشان می‌داد كه مطالعات خود را در روی كرده ارائه می‌كنند. مجری برنامه این سوال را از فضانوران می‌پرسید كه شما بودجه بسیار سنگینی را به كره ماه بردید در صورتی كه در كره زمین این همه مردم نیازمند هستند آیا بهتر نبود این پول‌ها را خرج مردم كره زمین می‌كردید؟ فضانوردان در پاسخ گفتند: پول‌هایی كه ما خرج این سفرها كردیم به بی‌راهه نرفته است بلكه ما به یك حقایقی دست یافتیم كه اگر چندین برابر این ‌پول را خرج می‌كردیم باز هم ارزشمند بود. مجری می‌گوید این حقیقت چه بود این همه ارزش داشت؟، آن‌ها گفتند: ما از قبل با رصد كردن ماه شكاف‌هایی را بر روی این كره مشاهده كرده بودیم؛ اما به هیچ وجه نمی‌توانستیم در رابطه با آن‌ها اظهارنظر كنیم تا این كه به كره ماه رفتیم و توسط آپولوی 10 ،عكس‌برداری كردیم و ما از فاصله 14 كیلومتری تصاویری را مشاهده كردیم كه این‌ها به خوبی نشان می‌داد كه این ماه در گذشته یك شكاف عظیمی برداشته است و زمانی كه با آپولوی 11 بر سطح كره ماه فرود آمدیم از نزدیك این شكاف‌ها را مشاهه كردیم. آن‌ها ادامه دادند و گفتند ما اگر می‌خواستیم این مسائل را برای مردم بیان كنیم كسی حرف ما را نمی‌پذیرفت تا این كه این سفرهای مكرر باعث شد كه ما چنین كشف مهمی را انجام دهیم.

فضانوردان گفتند: موسسه ناسا سال‌ها در این رابطه مطالعه و تحقیق انجام داده است و مقالاتی فراوانی در این رابطه ارائه داده‌اند. در این رابطه شكاف‌هایی فراوانی را می‌توان توسط عكس‌ها بر روی كره ماه دید این شكاف‌ها بر سه نوع است؛ اول شكاف‌های مارپیچی است دوم شكاف‌های دایره‌ای است كه گاهی قطرش به هزار كیلومتر می‌رسد و آخر شكاف‌های مستقیمی است كه به طور كمربندی دور ماه را گرفته است. دانشمندان احتمال می‌دهند كه شكاف‌های دایره‌ای در اثر سقوط سنگ‌های آسمانی است؛ اما شكاف‌هایی كمربندی كه دور ماه را گرفته است نمی‌تواند با سقوط سنگ آسمانی پدید آمده باشد. آن‌ها ادامه دادند: طبق تصاویری كه از توسط فضانوردان ارائه شده است كاملا مشخصی می‌شد كه این دو نیم كره چگونه پس از جدا شده از هم به یكدیگر جوش خورده و متصل شده‌اند.

وی ادامه داد: دكتر «دیوید پیت كوك» افزود كه مسئله شكاف و جوش خوردن در كره زمین هم اتفاق می‌افتد، در زیر اقیانوس‌ها شكاف‌های عظیمی ایجاد می‌شود و سپس با مواد مذاب به هم جوش می‌خورد كه گاهی سبب به وجود آمدن كوه‌های عظیمی در زیر اقیانوس‌ها می‌شود. این موضوع را یك دانشمند آلمانی كشف كرده است كه این قاره‌های كره زمین ابتدا یكی بودند یعنی تمام این خشكی‌ها روزی یكی بوده و لذا اگر این قطعات قاره‌ها را هم نزدیك كنیم همه به هم متصل می‌شوند و یك قاره را تشكیل می‌دهند و این در اثر شكافی است كه در زیر اقیانوس به وجود آمده است و روز به روز به این امتداد قاره‌ها افزوده می‌شود و فاصله آن بیشتر می‌شود به طوری‌كه سالی چند صدم سانتی‌متر این فاصله‌ها افزایش می‌یابد و این همان معجزه قرآن كریم است كه فرموده: «وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا» یعنی ما خشكی را كشش و گسترش دادیم و هم می‌تواند یكی از نكات جالبی باشد كه قرآن كریم آمده است و علم روز و دانشمندان آن را كشف كرده‌اند.

بی‌آزار شیرازی در ادامه سئوالی طرح كرد و گفت: یك بحثی كه این جا مطرح است آن است كه اگر شق القمر در زمان پیامبر (ص) صورت گرفته است چگونه مكان‌های دیگر آن را ندیده‌اند و فقط در عربستان مشاهده كرده‌اند.

وی در پاسخ به سئوالش گفت: در این باره آثاری است كه نشان‌گر این موضوع است كه این معجزه را تنها در عربستان ندیده‌اند بلكه در كشورهای دیگر هم دیده شده است در یكی از نسخ خطی هندی كه در موزه بریتانیا در شهر لندن قرار دارد درباره مشاهده شق‌القمر در 14 قرن پیش سخن گفته شده است و یكی از دانشمندان اسلامی به‌نام دكتر «محمد حمیدا» در كتابش كه درباره زندگی پیامبر اكرم (ص) است آن را نقل كرده است.

حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی ادامه داد: او می‌گوید: یكی از پادشاهان منطقه جنوب غربی هند این انشقاق را در زمان خود مشاهده كرده و مردم این مشاهده را نقل كردند و بعد كه عده‌ای از تجار مسلمان به هندوستان سفر می‌كنند زمانی كه به این شهر می‌رسند خبر شق‌القمر را می‌شنوند و می‌گویند ما در هندوستان این واقعه را مشاهده كردیم این تجار صحت حرف آن‌ها را تأیید می‌كنند و می‌گویند این معجزه اسلام (ص) است و پادشاه هند فرزند خود را به عربستان می‌فرستند تا تحقیق كند و زمانی كه متوجه می‌شود این معجزه پیامبر (ص) بود مسلمان می‌شود.

دیوید پی كوك می‌گوید: با دیدن این برنامه انقلابی در من به وجود آمد و چه عجیب معجزه خداوند به دست پیامبر خود 14 قرن قبل ارائه كرده و امروزه این فضانوردان به راحتی آن را مشاهده كردند و در اختیار ما قرار داده‌اند.

بی‌آزار شیرازی در توضیح این مسأله كه دانشجویان علوم قرآن و حدیث چگونه می‌توانند در زمینه تفسیر علمی داخل شوند گفت: در گذشته بعضی‌ها آیات قرآنی را با اقوال دانشمندان مقایسه و بررسی می‌كردند بعد این اشكال به آن‌ها وارد شد كه این فرضیه‌ها و نظریه‌ها تغییر می‌كند و قرآن یك امر ثابت است و اگر بخواهیم قرآن را با نظریات دانشمندان تطبیق دهیم بعد كه این نظریه تغییر یافت قرآن را از آن وجاهت می‌اندازد.

وی افزود: ولی من معتقدم كه آن‌چه را كه قرآن بیان كرده است اصل قرار می‌دهیم و آن‌چه را كه علم روز بیان كرده است اگر مطابق باشد می‌آوریم و این چنین نبود كه قرآن را به خورد نظریه دانشمندان دهیم بلكه عكس این قضیه بود. امروزه كاملا وضعیت متفاوت شده است اصلا موضوعاتی را با رأس‌العین مشاهده می‌كنیم مانند معجزه شق‌القمر كه به رأس‌العین توسط دانشمندان غربی دیده و توضیح و تبین شده است و این فرضیه و نظریه فلان دانشمندان نیست و تغییر در آن صورت نمی‌گیرد. مثلا كروی بودن زمین زمانی فرضیه بود به طوری كه تا زمان مرحوم صاحب حدائق می‌گفتند زمین مسطح است ام امروزه كروی بودن زمین را مشاهده و عكس‌برداری كردند.

وی در ادامه سخنانش گفت: همچنین بسیاری از حقایق علمی قرآن را امروزه مشاده كرده‌اند منتهی موضوعات قرآن كه علمی است به گفته خود قرآن «قُلْ أَنزَلَهُ الَّذِی یَعْلَمُ» خداوند این قرآن را با علم خودش نازل كرده است نه با علم بشری یعنی علمی وسیع كه ارتباط با خدا، آخرت، طبیعت و ماورا‌لطبیعه دارد برخلاف علم بشری كه بسیاری محدود است بنابراین قرآن خود وعده كرده است «سَنُرِیهِمْ آیَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَفِی أَنفُسِهِمْ حَتَّى یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ» مابه‌زودی آیات خود را در كیهان و آفرینش خود انسان را به انسان‌ها نشان خواهیم داد تا معلوم شود خداوند حق است.

بی‌آزار شیرازی در ‌ایان سخنانش گفت: قرآن حق است چرا كه خود می‌فرماید: «وَیَرَى الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ الَّذِی أُنزِلَ إِلَیْكَ مِن رَّبِّكَ هُوَ الْحَقَّ» آن كسانی كه اهل علم هستند متوجه می‌شوند كه آن‌چه كه بر تو نازل شده است حق است امروزه بسیاری از دانشمندان بزرگ در آمریكا و اروپا با مشاهده این آیات درباره كیهان و آفرینش بشر و این آیات بسیار با عظمت مسلمان می‌شوند. ولی متأسفانه ما آیات قرآنی را بسیار سطحی نگاه می‌كنیم و تنها قرائت می‌كنیم «وَكَأَیِّن مِّن آیَةٍ فِی السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ یَمُرُّونَ عَلَیْهَا وَهُمْ عَنْهَا مُعْرِضُونَ» چه بسیار آیاتی كه در آسمان‌ها و زمین است و این‌ها از آن عبور كرده و روی می‌گردانند.

                          الله اکبر

+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 24 شهریور1388 و ساعت 11:1 |
خبر آمد ؛ خبری از " مهدی "
فال حافظ ( صوتی )
عکس3بعدی از مکه مکرمه
عکس3بعدی از مدینة النبی
مست از " خم غدیرم "
زندگینامه منظوم مولا علی
سفرنامه منظوم حج
مداحی (صوتی و تصویری)
نکته هائی برای لحظه ای تأمل
عکس های بامزه و خنده دار
یک شوخی کاملا جدی
مقالات برگزیده و مطالب متنوع
آلبوم های هنرمندان موسیقی
فیلم ها و شنیدنی های متنوع
مسلمان غدیری کیست ؟
چه کسانی لینکتان کرده اند؟
کلیپ های جالب و متنوع
اعجاز عددی قرآن(سبحان الله)
اشعار مرحوم محمدرضا آغاسی
اشعار زنده یاد ابوالفضل سپهر
آلبوم های سامی یوسف
ترجمه لغات به 45 زبان مختلف
لینک های متنوع و مفید
+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 8 شهریور1388 و ساعت 21:14 |
 
 
 
 

                 نیاز به سرمایه گذاری پر سود


با عرض سلام خدمت شما بیننده محترم
اینجانب تصمیم دارم در یک قطعه زمین در استان گلستان یک مجموعه تفریحی احداث کنم که به مبلغ 30میلیون تومان پول جهت سرمایه گذاری نیاز دارم .
با توجه به این که موقعیت زمین بسیار عالی میباشد یعنی از سه طرف به جنگل ختم میشود و از یک طرف با فاصله 1کیلومتر به جاده اصلی تهران مشهد ختم میشود و دارای یک چشمه شخصی و دریاچه مصنوعی میباشد .بلقوه دارای سود دهی عالی میباشد . لذا از کسی که بتواند این مبلغ را جهت انجام این پروژه پرداخت کند دعوت به عمل می اید و در قبال سرمایه وی مدارک جهت ضمانت سرمایه و سود ایشان تحویل داده میشود .
مدت احداث و راه اندازی حداکثر 6 ماه مدت باز پرداخت سرمایه بعلاوه سود که برابر سرمایه میباشد 3 سال میباشد یعنی 30 میلیون بعد از 3 سال به 60 میلیون
برای شراکت و روش دریافت و پرداخت شرایط ما انعطاف پذیر میباشد و میتوانیم توافقی با هم کنار بیاییم در ضمن زمین قابل فروش به قیمت توافقی در حدود 100میلیون به بالا به بالاترین پیشنهادقابل واگذاری میباشد .اگر دوست دارید سرمایه شما واقعا سود دهی عالی داشته با شد با ما حتما تماس بگیرید ما اهل مذاکره هستیم .حتی شما میتوانید پیشنهاد خود را در مورد چگونگی سرمایه گذاری و شراکت امر کنید .


سه روش برای شراکت:

1- 30میلیون بدهید بعد از 3سال 60 میلیون تحویل بگیرید .
2- 60میلیون بدهید و در مکان شریک با شید و شراکتی امور را پیش ببریم .
3- 100 میلیون زمین را خریداری کنید . بهترین طرح مورد نظر خورتان را اجرا کنید.
فقط کافیست از مکان دیدن فرمایید.مهم نیست کجای ایران هستید مهم این است که سود بیشتری با ما داشته باشید.

منتظر پیشنهاد شما میباشیم .


شماره تماس 09151894486  -  09119984970


23153fxm5k10y3e.gif

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 8 شهریور1388 و ساعت 10:36 |
 

 

 وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغ ها می کند پرهایش سفید می ماند، ولی قلبش سیاه میشود

 

 دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است

 

دل های بزرگ و احساس های بلند، عشق های زیبا و پرشکوه می آفرینند

به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد

اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است

اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این زندگی من است

وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم

اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 8 شهریور1388 و ساعت 10:36 |
 

   

ماه رمضان مبارک

انشالله کوله باری پر از معنویات توشعه اخرتتان باشد

شناسایى و شناساندن ماه رمضان

به مدد و توفیق الهى این نوشتار بر آن است كه به منظور ارایه نگاه صحیح درباره “چیستى ماه رمضان”, به بررسى و بیان ویژگیها, اوصاف و اسامى آن در آیات, روایات و ادعیه بپردازد. هرچند با توجه به فراوانى این اوصاف وویژگى ها همه آن ها در این مقاله نمى گنجد و ناگزیر به بیان چند ویژگى اكتفا مى شود:

ماه مبارك

یكى از اوصاف ماه رمضان كه در برخى از روایات و ادعیه بدان تصریح شده است, صفت “مبارك” است, اینك تعدادى از آنها را با هم مرور مى كنیم:

قال رسول الله (ص): “قد جائكم شهر رمضان, شهر مبارك, شهر فرض الله علیكم صیامه...”0 رسول خدا (ص) فرمود: ماه رمضان به سوى شما آمد, ماه مبارك, ماهى كه خداوند روزه اش را بر شما واجب كرده است...

عن سلمان الفارسى قال: خطبنا رسول الله (ص) فى آخر یوم شعبان فقال: “قد اظلكم شهر رمضان شهر مبارك, شهر فیه لیله القدر خیر من الف شهر...” در گزارشى از سلمان فارسى آمده است: رسول خدا (ص) در آخرین روز ماه شعبان براى ما سخنرانى كرد و چنین فرمود:

ماه رمضان, ماهى مبارك, ماهى كه در آن ماه, شب قدر كه از هزار شب برتر است, سایه خود را بر شما گسترده است...

عن رسول الله (ص) انه كان یدعو اول لیله من شهر رمضان: “الحمد الله الذى اكرمنا به ایها الشهر المبارك...” از رسول خدا (ص) روایت شده كه آن حضرت همیشه در شب اول ماه رمضان این گونه دعا مى خواند: حمد و سپاس خدایى را كه ما را به تو اى ماه مبارك كرامت بخشید...

فراوانى اطلاق عنوان “مبارك” بر ماه رمضان در متون دینى موجب شده است كه این عنوان جزو مشهورترین اوصاف و عناوین این ماه شناخته گردد.

معنى بركت و مبارك

علماى لغت واژه “بركت” را به فزونى و رشد همراه با ثبات و دوام معنى كرده اند.

در كتاب لسان العرب به نقل از ابن عباس آمده است: “معنى بركت فراوانى در هرچیز خیر است”. راغب اصفهانى نیز آن را به معناى ثبوت و استقرار خیر الهى در چیزى مى داند, چنانچه بركه “چیزى شبیه حوض” به جایى كه آب در آن مجتمع و مستقر مى گردد, گفته مى شود.

اما مبارك, به آنچه كه در آن خیر فراوان وجود دارد و از او بروز و صدور مى یابد اطلاق مى گردد. زجاج مى گوید: “مبارك آن چیزى است كه از آن خیر فراوان برآید” راغب نیز مى نویسد:” به آنچه كه خیر و فایده الهى در آن ثبوت و استقرار داشته باشد مبارك گفته مى شود”.

 مجموعه دعا های این ماه را از اینجا دانلود کنید :

 متن دعای هر روز همراه با ترجمه

 ربنا .... ( با صدای استاد شجریان )

 دعای افتتاح

 دعای سحر

 دعای جوشن کبیر ؛ قسمت   ۱   ۲  

 دعای جوشن صغیر با صدای شیخ باقر مقدسی  

 دعای ابوحمزه ثمالی ؛ قسمت    ۱    ۲   ۳

 التماس دعا

===========================

 

سلام دوستان گرامی 

 

برای کسی که به هر دلیل ؛  توفیق حضور فیزیکی در مشاهد شریفه

و اماکن متبرکه زیارتی را ندارد ؛ بی تردید مشاهده تصاویر زنده

از آن زیارتگاهها بسیار جالب توجه  و حائز اهمیت بوده

و فرصت مغتنمی است برای

عرض ارادت به ساحت مقدس اهل بیت ( علیهم السلام ) .

 

==================

 

 برای نیل به این هدف مقدس و ارزشمند در این مجال

امکان دیدن تصاویر زنده و مستقیم از حرم های معصومین (ع)

را برای کاربران عزیز و گرامی فراهم نموده ایم .

 

امید است در حین تماشای فضای معنوی آستان مقدس  اهل بیت النبوه (ع)

 

این حقیر سراپا تقصیر را از دعای خیرتان محروم نفرمائید . 

 

==================

 

 تماشای پخش زنده حرم اهل بیت (ع)

 فقط با یک کلیک و ذکر صلوات

     حرم باصفای امیرالمومنین علی ( ع ) --- نجف اشرف

     حرم باصفای اباعبدالله الحسین ( ع ) --- کربلای معلی

     حرم باصفای امامین کاظمین (علیهما السلام) --- کاظمین

     حرم باصفای اباالحسن امام رضا ( ع )--- مشهد الرضا

     حرم باصفای اباالفضل العباس ( ع ) --- کربلای معلی

     حرم باصفای حضرت عبدالعظیم الحسنی --- شهر ری

 

التماس دعا

( ویژه میلاد مولود کعبه ٬ علی علیه السلام ) 

( پاسداشت مقام مادر و  منزلت زن )

( ویژه میلاد مهدی موعود ارواحنا لتراب مقدمه الفداء )

( پخش شده از برنامه کوله پشتی شبکه سوم سیما ) 

بر گرفته از سایت دوست عزیز حسین اکبری نودهی
+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 31 مرداد1388 و ساعت 15:22 |
   بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com   بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comبهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.com

+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 19 مرداد1388 و ساعت 13:14 |
 

 

 

====================

گافهای مو سوی

1- زنی با شتاب به دنبال اتوبوس موسوی می‌دود و از او می‌خواهد به درد دلش توجه کند، دوربین پن می‌شود به علامت «تاج‌گونه» روی شیشه و سپس موسوی که از سر بی‌اعتنایی به زن می‌گوید: «باید برم، جلسه دارم... یک نفر با این خانم صحبت بکنه!» بار دیگر به دیالوگ و نمادهای تصویری دقت کنید آیا مجیدی دچار گاف شده است یا ایشان کار مستند کرده است و حقیقت وجودی موسوی را عیان کرده است؟ 

.......................................................................................................................................................................

2- «اون روزی که حضرت امام داشتند تشریف می‌آوردن»، «اومدیم تو خیابون»، «مردمو دیدیم مشغول چیز هستند. مشغول جارو و پارو هستند... و بنده اولین بار حضرت امام را در ماشینی که اومد رد شد دیدیم.» این جمله اعتراف ساده‌ای است که موسوی هیچ نقشی در شکل‌گیری انقلاب نداشته است و حتی چنین می‌نماید که روز 12 بهمن حضور ایشان در خیابان اتفاقی بوده است!
.......................................................................................................................................................................


3- صحنه‌های دیدار با مراجع و متأسفانه استفاده ابزاری کردن از مسائل اعتقادی قبل از هر چیز خلاف آیین‌نامه‌های انتخاباتی است، اگر چه این امکان و اعلام حمایت برای احمدی‌نژاد کاملاً فراهم است اما تبعیت از قانون مانع چنین بهره‌وری ناپسندی از سوی ایشان شد. 

.......................................................................................................................................................................
4- کسی با خشم خطاب به موسوی از شوری آب و سختی زندگی می‌گوید و «خطاب به او» می‌گوید که آیا تا حالا با چنین مردمی زیسته است و یا درد آنها را می‌داند. بی‌تردید مخاطب آن جوان دردکشیده خود موسوی است که در همه این سال‌ها در کنج گالری‌ها و گوشه نمایشگاه‌های بالای شهر به سر برده است و اتفاقاً یکی از نقایص بزرگ فیلم سکوت سنگین راجع به بیست سال انزوای خودخواسته موسوی است و درواقع این بخش را باید خودزنی بازیگر فیلم دانست.

.......................................................................................................................................................................
5- موسوی در جایی از «عقلانیت جمعی» سخن می‌گوید که از شعارهای محسن رضایی است و در جایی دیگر از مبارزه و ایستادن و دفاع از ملت‌های جهان سخن می‌گوید که از شعارهای احمدی‌نژاد است! برای پیدا کردن این تناقض به یاد بیاوریم که موسوی قبلاً اعتراف کرده بود که حرف‌های او با احمدی‌نژاد مشترک است و احتمالاً‌در عمل متفاوت خواهد بود! 
 
 .......................................................................................................................................................................
6-  استفاده از بازیگر زنی که قرار است درد کشیده باشد وهن شعور و ادراک مخاطب است، جملات نمایشی ایشان که نشان از تمرین مستمر دارد و حالت چهره معذب موسوی که بلد نیست به درستی نقش یک «نابازیگر» را در فیلم‌های مجیدی ایفا کند چالش بزرگی است که دست گردانندگان آن را بدجوری رو می‌کند!

.......................................................................................................................................................................
7- موسوی همچنان نسبت به خاتمی بداخلاقی می‌کند و در حالی که خاتمی تمام عیار برای تبلیغ موسوی به میدان آمده است، جز تصویری بی‌صدا و گذرا در حد یک فریم، هیچ نشانی از او در فیلم نیست!
 

.......................................................................................................................................................................
8-  یکی از گاف‌های بزرگ فیلم جایی است که زن بازیگر خطاب به موسوی می‌گوید: «انرژی هسته‌ای نمی‌خوایم من بچه‌ام رو می‌خوام!» و در واقع گویی که انرژی هسته‌ای نه یک آرمان ملی و خواست عمومی که از عیوب دولت نهم است که موسوی از زبان زن بازیگر آن را زیر سوال می‌برد! این بخش اگر چه به طور بچگانه‌ای تبدیل به لب‌خوانی و پارازیت صدایی شده است اما اتفاقاً مقصود کارگردان شنیده شدن و اثرگذاری بیشتر آن پلان است، به راستی تصور موسوی از مردم چیست و از اقتدار ملی و غرور و عزت کشور چه تعریفی دارند؟

.......................................................................................................................................................................
 
9- موسوی هنوز هم به «نخست‌وزیر 8 سال دفاع مقدس» افتخار می‌کند و البته اعتقاد به آن روزهای حماسه جای افتخار نیز دارد اما سوال ساده اینکه چرا در هیچ صحنه‌ای نشانی از «چفیه» بر دوش یا گردن این مقام سال‌های دفاع مقدس نیست؟ آیا دوره آن گذشته است؟!

.......................................................................................................................................................................
11- بعد از پارتی بزرگ آزادی اعتراض متدینین به صحنه‌های غیراخلاقی و ولنگاری بخشی از هواداران ایشان باعث شد تا نزدیکان موسوی از آن برائت جویند و آن را توطئه‌ای علیه خود بخوانند اما صحنه دختران بدحجاب حامی موسوی در فیلم مجیدی نشان داد که حقیقت همان چیزی است که در قاب تصاویر عکاسان نیز در ورزشگاه آزادی ثبت شده بود. و سخن آخر اینکه تفاوت مستند احمدی‌نژاد با فیلم موسوی در آن است که احمدی‌نژاد خود کارگردان آن صحنه‌ها بود و آنچه که به نمایش درآمد یک پلان از مجموعه تصاویری بود که مردم بارها در شهر و روستای خود در دیدار با رییس‌جمهور محبوب خود دیده بودند اما در فیلم مجیدی موسوی به تعبیر یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب «فیلم» شده بود و این میزان تضاد چنان آزاردهنده است که به لحاظ سیاه‌نمایی «نقطه عطفی در تاریخ انتخابات است!».

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 14 مرداد1388 و ساعت 10:44 |

بورس سرمایه گذاران

 زین پس کسانی که اماده سرمایه گذاری هستند( با هر مبلغ )و کسانی

که نیاز به یک سرمایه گذار دارند (با هر مبلغ) در این قسمت از وبلاگ اعلان

آمادگی میکنند سپس با معرفی این دو قشر (سرمایه گذار و نیاز مند به

سرمایه گذار ) هر دو قشر به هدف خود میرسند .

لطفا نوع تماس (آیدی  - ایمیل - شماره تماس - ادرس و ...)خود را مشخص

 کنید در غیر این صورت اعلانیه شما در قسمت نظرات حذف میشود .

این عمل جهت صداقت و بازدهی بیشتر انجام میگیرد.

سرمایه گذار نوع سرمایه خود را دقیق اعلان کند . و نیازمند سرمایه گذار ی

 نیز نوع نیاز خود و محل سرمایه گذاری را دقیق  مشخص کند .

» خواهشمند است، در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده تماس بگيريد . بنابراين اين وب از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها معذور است .

 

» درج هر گونه آگهي در وب  به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت نمي باشد . بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 4 مرداد1388 و ساعت 11:14 |

 

 http://i30.tinypic.com/11siclz.jpg

آن که دگران را می شناسد،خردمند است.

آن که خود را می شناسد،روشنیده است.

آن که بر دیگران پیروز می شود، نیرومند است.

آن که بر خود پیروز می شود،شکست ناپذیر است.

آن که شادی را می شناسد،ثروتمند است.

آن که بر راه خویش پا بر جا می ماند ،با اراده است.

 

فروتن باش،و اما غرور خویش را حفظ کن.

خم شو ،اما سر افراز بمان.

خود را خالی کن، و اما سرشار بمان.

خود را بفرسای ،اما تازه بمان.

 

خردمند خود را به نمایش نمی گذارد و از این رو می درخشد.

خود نمایی نمی کند ،و  از این رو او را می بینند.

خود را ستایش نمی کند، و بنابراین سزاوار است.

و از آن جا که رقابت نمی کند،هیچ کس در جهان را یارای رقابت با او نیست.
+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 4 مرداد1388 و ساعت 10:16 |
دوران جدید خدمت 1388/04/27
بسم الله الرحمن الرحیماز همان ماه های ابتدایی دولت نهم، به طور مستمر عملکرد اعضای دولت را مورد بررسی قرار می دادم. نتایج این بررسی ها گاهی منجر به تقدیر و تشکر و گاهی منجر به تذکر می شد. با مدیرانی که عملکرد آنها نیاز به اصلاح و تجدید نظر داشت جلسه می گذاشتم و با حضور آنها جوانب امر را بررسی می کردیم. این گونه جلسات همواره اثر بخش بود و نقش به سزایی در بهبود عملکرد دولت و سرعت بخشیدن به توسعه کشور و گسترش خدمت رسانی داشت. اما بعضا نیز مواردی پیش می آمد که برگزاری این گونه جلسات و حتی تکرار آن، منجر به اصلاحات مد نظر نمی شد و به عنوان آخرین گام و بر اساس میثاقی که در ابتدا با همکاران خود و از آن مهمتر با مردم عزیز بسته بودم، دست به تغییر و جابجایی می زدم.از طرف دیگر از دوستان امین خود نیز خواسته بودم که همواره عملکرد من را نقد کنند و خطاهای احتمالی را به شخص من نیز بازگو کنند. همچنین از آنها خواسته بودم همه انتقادهای منصفانه ای را که در رسانه ها یا مجامع یا مکاتبات مردمی مطرح می شوند بررسی و نتایج را به من گزارش کنند.همچنین سعی وافر داشتم که برای افراد متعهد، متخصص و دلسوزی که انتقادها و پیشنهادهای به جا و کارگشا دارند دسترسی به خود را تسهیل نمایم و تاجایی که امکان دارد حضورا از نقطه نظرات آنان بهره مند شوم. اما قطعا دایره افراد صاحب صلاحیت برای مشورت بسیار فراتر از وقت محدود رییس جمهور و اطرافیان وی است و برای حل این مساله باید چاره ای می اندیشیدم.برای تشکیل دولت جدید نیز سعی کرده ام از نظرات دلسوزان و کارشناسانی که به دنبال منافع شخصی یا گروهی خود نیستند در ارزیابی عملکرد اعضای کابینه بهره گیری کنم و برایند نتایج ارزیابی های قبلی با بررسی های جدید را مبنای تصمیم گیری قرار دهم.گروهی را نیز مامور تهیه فهرست واجدین شرایط و صاحبان صلاحیت برای پست های مورد نیاز نموده ام و آنها نیز با بهره گیری از اطلاعات موجود در مورد مدیران کشور مشغول کار خود هستند.با وجود همه این تدابیر به نظر می رسد که هنوز حلقه مفقوده ای در این میان وجود دارد. آیا همه افراد شایسته برای مدیریت، در معرض انتخاب قرار دارند؟ آیا بانک های اطلاعاتی موجود و فهرست های متعدد دربرگیرنده همه استعدادهای ایرانی است؟ آیا ممکن است خارج از دایره شناخت ما افراد توانمند و تحول آفرینی وجود داشته باشند که بنا به دلایل گوناگون تا به حال مجال خدمت نیافته اند؟قطعا پاسخ مثبت است و امروز که مردم ما با حضور حماسی خود در انتخابات بر عملکرد خدمتگزاران خود مهر تاییدی مجدد زده اند، بار عظیمی بر دوش دولت جدید قرار گرفته است.رسالت ما در این دوران جدید ایجاب می کند که بر اساس آرمانهای انقلاب عزیزمان و آموزه های امام عظیم الشانمان برای آبادانی کشور سر از پا نشناسیم و از تمام ظرفیت های موجود بهره مند گردیم. و قطعا مقدمه بهره مندی از این سرمایه عظیم، شناخت آن است. ما در دولت نهم موفق شدیم تعدادی از این شایستگان را شناسایی کنیم و استفاده از آنان در رده های مدیریت ارشد و میانی در سطح ملی و استانی ، تجربه بسیار موفقی بودبرای انتخاب همکاران در دولت دهم نیز قصد داریم این تجربه را با وسعت بیشتری تکرار کنیم و کشور را از مزایای آن بهره مند سازیم. اما در این مرحله جدید نیازمند شیوه ای نوین و کارآمد برای شناسایی استعدادهای برتر و منابع انسانی لایق و کاردان کشور هستیم.باید راه را برای هر کس که در خود بضاعت و توان ویژه ای برای کمک به کشور می بیند باز کنیم تا الزاما برای خدمت و حضور در عرصته مدیریت کشور نیازی به عضویت در محافل و گروه های خاص و یا داشتن ارتباطات ویژه نباشد. هر ایرانی باید بتواند به تناسب توان و تخصص خود، آزادانه در پیشرفت کشور عزیزمان نقش آفرینی کند.باید حلقه مدیریت کشور را بازتر و بازتر کنیم و حصارهای تنگ و محدودیت آور غیر منطقی و نا عادلانه را برچینیم ...دولت دهم، در این مرحله جدیدی که مردم هوشیارمان رقم زده اند وظیفه خود می داند تا زمینه حضور چهره های شایسته و چه بسا گمنام را، در شرایطی برابر برای همه هموطنان فراهم کند تا همه بتوانند با افتخار و متناسب با توان خود در ساختن فردای درخشان و امید بخش ایران عزیزمان مشارکت کنند. از ارائه یک گزارش یا یک پیشنهاد یا انتقاد ساده گرفته تا اعلام آمادگی برای حضور در عرصه های کلان مدیریتی.شاید بزرگترین خدمتی که دولت جدید برامده از اراده آهنین ملت می تواند انجام دهد، همین زمینه سازی برای عزم و مشارکتی ملی در اعتلا و آبادانی کشور است.از این رو و بنا به ضرورتی که شرح دادم، هیاتی را مامور پیگیری و تدوین "طرح ملی خدمت"  نموده ام و خود نیز راسا بر تمام مراحل آن نظارت و اشراف خواهم داشت. در طرح ملی خدمت قرار است با به خدمت گرفتن روش های نوین و بهره گیری از الگویی علمی، فاصله های معمول میان مردم با مسئولان، فارغ از اینکه کجا زندگی می کنند برداشته شود و هر کس متناسب با توان، تخصص، تجربه و استعداد خود بتواند به مسئولان کشور مشاوره دهد و یا افراد واجد شرایط را برای تصدی مسئولیت پیشنهاد دهد ودر تصمیم سازی های کشور سهیم باشد. ان شاء  الله در آینده نزدیک جزییات بیشتری از ابعاد این طرح را به اطلاع هموطنان عزیز خواهم رساند.
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 30 تیر1388 و ساعت 13:48 |
تفاوت مدیریت در ایران و اروپا  


اروپا: موفقیت مدیر بر اساس پیشرفت مجموعه تحت مدیریتش سنجیده میشود

ایران: موفقیت مدیر سنجیده نمیشود، خود مدیر بودن نشانه موفقیت است

 

اروپا: مدیران بعضی وقتها استعفا میدهند

ایران: عشق به خدمت مانع از استعفا میشود

 

اروپا: افراد از مشاغل پایین شروع میکنند و به تدریج ممکن است مدیر شوند

ایران: افراد مدیر مادرزادی هستند و اولین شغلشان در بیست سالگی مدیریت است

 

اروپا: برای یک پست مدیریت، دنبال مدیر میگردند

ایران: برای یک فرد، دنبال پست مدیریت میگردند و در صورت لزوم این پست ساخته میشود

 

اروپا: یک کارمند ساده ممکن است سه سال بعد مدیر شود

ایران: یک کارمند ساده، سه سال بعد همان کارمند ساده است، در حالیکه مدیرش سه بار عوض شده

 

اروپا: اگر بخواهند از دانش و تجربه کسی حداکثر استفاده را بکنند، او را مشاور مدیریت میکنند

ایران: اگر بخواهند از کسی هیچ استفاده ای نکنند، او را مشاور مدیریت میکنند

 

اروپا: اگر کسی از کار برکنار شود، عذرخواهی میکند و حتی ممکن است محاکمه شود

ایران: اگر کسی از کار برکنار شود، طی مراسم باشکوهی از او تقدیر میشود و پست مدیریت جدید میگیرد

 

اروپا: مدیران بصورت مستقل استخدام و برکنار میشوند، ولی بصورت گروهی و هماهنگ کار میکنند

ایران: مدیران بصورت مستقل و غیرهماهنگ کار میکنند، ولی بصورت گروهی استخدام و برکنار میشوند

 

اروپا: برای استخدام مدیر، در روزنامه آگهی میدهند و با برخی مصاحبه میکنند

ایران: برای استخدام مدیر، به فرد مورد نظر تلفن میکنند

 

اروپا: زمان پایان کار یک مدیر و شروع کار مدیر بعدی از قبل مشخص است

ایران: مدیران در همان روز حکم مدیریت یا برکناریشان را میگیرند

 

اروپا: همه میدانند درآمد قانونی یک مدیر زیاد است

ایران: مدیران انسانهای ساده زیستی هستند که درآمدشان به کسی ربطی ندارد

 

اروپا: شما مدیرتان را با اسم کوچک صدا میزنید

ایران: شما مدیرتان را صدا نمیزنید، چون اصلاً به شما وقت ملاقات نمیدهد

 

اروپا: برای مدیریت، سابقه کار مفید و لیاقت لازم است

ایران: برای مدیریت، مورد اعتماد بودن کفایت میکند

=================================

 

جغرافیاى خانم ها

 

خانم ها در سن هیجده تا بیست و یک سالگى ، مانند آفریقا یا استرالیا هستند : نیمه کشف شده، وحشى، با زیبایى هاى افسون کننده ى طبیعى


در سن 21 تا سى سالگى، مثل امریکا یا ژاپن هستند: کاملا کشف شده، بسیار توسعه یافته، آماده براى معامله، مخصوصا معامله با پول نقد یا اتومبیل


در سن 30 تا سى و پنج سالگى، مانند هند یا اسپانیا هستند: بسیار داغ، آسوده خاطر و آرام، و آگاه به زیبایى هاى خود


بین سن 35 تا چهل سالگى، مانند فرانسه یا آرژانتین هستند: بدین معنا که اگر چه ممکن است در جریان جنگ نیمه ویران شده باشند، اما هنوز جاهاى بسیارى براى تماشا دارند


در سن 40 تا پنجاه سالگى، مثل یوگسلاوى یا عراق هستند: جنگ را باخته اند. هنوز گرفتار اشتباهات پیشین اند. و به باز سازى کامل نیاز دارند


بین 50 تا شصت سالگى، مانند روسیه یا کانادا هستند: بسیار پهناور، آرام و مرز ها بدون مرزبان، اما سرماى زیاد، خلایق را از آنان می رماند


در سن 60 تا هفتاد سالگى، مانند انگلستان یا مغولستان اند: با یک گذشته ى درخشان و بدون آینده


بعد از هفتاد سالگى، شبیه آلبانى یا افغانستان اند: همگان میدانند که در کجایند، اما هیچکس به سراغ شان نمى رود

 

 

جغرافیاى آقایان

آقایان در سن 14 تا 17 سال مانند کشور کره شمالی هستند:قدرتی ندارند ولی مانند این کشور ادعای قدرت و سرکشی می کنند


در سن 18 تا 19سالگى، مثل هندوستان هستند: برای زندگی کردن 4راه پیش روی خود میبینند یا کنکور و قبولی یا سربازی به عبارت بهتر(آشخوری)یا بیشتر مواقع عاشق مشن و تا صبح واسه عشقشون شعر میگن و یا پایان زندگی و مرگ


در سن 20 تا 27 سالگى، مانند کانادا هستند: بسیار خون گرم و مهربان اوج جوانی، زیبا و دلربا، برای هر دختری خیلی زود ویزای پزیرش صادر میکنند..در این دوران در تمام مدت از طرف جنس مخالف زیر نظر هستن و برایشان دامهای زیادی گسترانده شده است


بین سن27 تا 32 سالگى، مانند ترکیه هستند: بدین معنا که در دام گرفتار شده اند و فقط به حرف رئیس بزرگ که همان خانومشان باشد گوش میدهند...پر از عشق


در سن 32 تا 40 سالگى، مثل ژاپن هستند: کاملا کاری شده اند..آینده روشن را در فعالیت شبانه روزی میبینند


بین 40 تا 50 سالگى، مانند روسیه  هستند: بسیار پهناور، آرام و بسیار قدرتمند در جامعه و به عنوان راهنما و حلال مشکلات


در سن50 تا 65 سالگى، مانند کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق: با یک گذشته ى درخشان و بدون آینده


بعد از 65 سالگى، شبیه عربستان هستند: همگان فقط به خاطر مال و ثروت به آنها احترام می گذارند

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 21 تیر1388 و ساعت 12:51 |

نمايش تصوير در وضيعت عادي

شعر زبياي عليرضا قزوه در بيان اين روزها


دهان موج را بايد ببندد تربت مولا ...

نمايش تصوير در وضيعت عادي

خدایا تلخ می بینم سرانجام جوانها را
زمانه سرمه می ساید شکست استخوانها را

چقدر ای روزگاران ، زخم از تیغ خودی خوردن
میان خون و خنجر بازی زخم زبانها را

خمیر و نانوا دیوانه شد از این همه هیزم
خدایا شور این آتش فروشان سوخت نانها را

به نام نامی طوفان و دریا بال خواهم زد
کلاغانی که می بندید راه آسمانها را !

به ملاحان بگو وقت ملاحت نیست این شبها
بگو طوفان - بگو پایین نیاور بادبانها را -

دهان موج را باید ببندد تربت مولا
بگو باید تحمل کرد یک چند این تکانها را

چرا اهل سیاست منطق حکمت نمی دانند
خدایا بار دیگر بعثتی بخشا شبانها را

 

نمايش تصوير در وضيعت عادي

امکانات

+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 4 تیر1388 و ساعت 14:43 |

 

30jp4qu.gif30jp4qu.gif30jp4qu.gif

 

 

45d7ccc3631qm1.gif

152179h4qroi8q2b.gif

رای ما احمدی نژاد

چرا ؟ در ادامه مشاهده فرمایید؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 29 اردیبهشت1388 و ساعت 17:25 |
 

السلام علی قلب زینب الصبور  ای خالق صبر و استقامت زینب . مامور حفاظت از امامت زینب . در روز جزا که مادرت می آید با نام تو می کند قیامت زینب . میلاد با سعادت بنت الحیدر اخت الحسین حضرت زینب کبری (س) بر شما مبارک التماس دعا

 

 آنكه با زندگی میسازد زندگی را می بازد.با زندگی نساز ، زندگی را بساز!(اهورا مزدا)

این جهان ،جهان تغییر است نه تقدیر.

خوشبختی آن نیست كه ببینی چقدر شاد هستی ، خوشبختی آن است كه ببینی دیگران چقدر از با تو بودن شاد می شوند

در درس عشق یک به اضافه یک میشه دو ولی دوی منهای یک میشه هیچ

کسی که باورت داره همیشه یه قدم جلوتر از کسی هست که دوست داره.

 

+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 8 اردیبهشت1388 و ساعت 20:0 |
http://flashfabrica.com/f_learning/brain/brain.html

اگر میخواهید بدانید مغزتان چند سال دارد این تست را انجام دهید

توضیح در قسمت اول سایت فوق ژس از بار گزاری کلید و بعد از شمارش معکوس چند شماره را برای چند لحظه خواهید دید سژس اعداد را باید از عدد کم به عدد زیاد در قسمتهای مشخص قرار دهید همانگونه که مشاهده کرده اید مثلا اگر کوچکترین عدد ۲ بود در قسمتی که ۲ بود اول کلید کنید و ادامه دهید بعد از چندین بار تست شدن به شما سن مغزتون اعلام خواهد شد .

=======================================

 تفاوت مدیران در ایران با خارج

01.jpg

 

اروپا: موفقیت مدیر بر اساس پیشرفت مجموعه تحت مدیریتش سنجیده میشود

ایران: موفقیت مدیر سنجیده نمیشود، خود مدیر بودن نشانه موفقیت است

 

 

اروپا: مدیران بعضی وقتها استعفا میدهند

ایران: عشق به خدمت مانع از استعفا میشود

 

 

اروپا: افراد از مشاغل پایین شروع میکنند و به تدریج ممکن است مدیر شوند

ایران: افراد مدیر مادرزادی هستند و اولین شغلشان در بیست سالگی مدیریت است

 

 

اروپا: برای یک پست مدیریت، دنبال مدیر میگردند

ایران: برای یک فرد، دنبال پست مدیریت میگردند و در صورت لزوم این پست ساخته میشود

 

 

اروپا: یک کارمند ساده ممکن است سه سال بعد مدیر شود

ایران: یک کارمند ساده، سه سال بعد همان کارمند ساده است، در حالیکه مدیرش سه بار عوض شده

 

 

اروپا: اگر بخواهند از دانش و تجربه کسی حداکثر استفاده را بکنند، او را مشاور مدیریت میکنند

ایران: اگر بخواهند از کسی هیچ استفاده ای نکنند، او را مشاور مدیریت میکنند

 

 

اروپا: اگر کسی از کار برکنار شود، عذرخواهی میکند و حتی ممکن است محاکمه شود

ایران: اگر کسی از کار برکنار شود، طی مراسم باشکوهی از او تقدیر میشود و پست مدیریت جدید میگیرد

 

 

اروپا: مدیران بصورت مستقل استخدام و برکنار میشوند، ولی بصورت گروهی و هماهنگ کار میکنند

ایران: مدیران بصورت مستقل و غیرهماهنگ کار میکنند، ولی بصورت گروهی استخدام و برکنار میشوند

 

 

اروپا: برای استخدام مدیر، در روزنامه آگهی میدهند و با برخی مصاحبه میکنند

ایران: برای استخدام مدیر، به فرد مورد نظر تلفن میکنند

 

 

اروپا: زمان پایان کار یک مدیر و شروع کار مدیر بعدی از قبل مشخص است

ایران: مدیران در همان روز حکم مدیریت یا برکناریشان را میگیرند

 

 

اروپا: همه میدانند درآمد قانونی یک مدیر زیاد است

 

ایران: مدیران انسانهای ساده زیستی هستند که درآمدشان به کسی ربطی ندارد

 

 

اروپا: شما مدیرتان را با اسم کوچک صدا میزنید

ایران: شما مدیرتان را صدا نمیزنید، چون اصلاً به شما وقت ملاقات نمیدهد

 

 

اروپا: برای مدیریت، سابقه کار مفید و لیاقت لازم است

ایران: برای مدیریت، مورد اعتماد بودن کفایت میکند

+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 31 فروردین1388 و ساعت 18:55 |
 
 
   
 
 
آنچه را که از عمرت مانده دریاب و امروز و فردا نکن. بسیار کسان پیش از تو سرگرم امروز و فردا شدند و گرفتار اجل گشتند و غفلت زده مردند.     امام علی علیه‌السلام
 

 

I Am Thankful....

I can see the beauty all around me.
There are those whose world is always dark

خدا را سپاس

من میتونم تمام زیبایی های پیرامونم را ببینم

کسانی هستند که دنیا یشان همیشه تاریک و سیاه هست

 

I am Thankful...
I can walk.
There are those who have never taken their first step.

خدا را سپاس

من میتونم راه برم ..کسانی هستند که هیچوقت نتونسته اند. حتی یک قدم بردارند

 

I Am Thankful ...

My heart can be broken.
There are those who are so hardened they cannot be touched

خدا را سپاس

که دل رئوف و شکننده ای دارم

کسانی هستند که این قدر دلشون سنگ شده که هیچ محبت و

احساسی رو درک نمیکنن

 

I Am Thankful ...

For the opportunity to help others.
There are those who have not been so abundantly blessed as I.

خدا را سپاس

به من این شانس رو دادی که بتونم به دیگران کمک کنم

کسانی هستند که از این نعمت و برکت وافری که به

من داده ای بی بهره اند

 

I Am Thankful ...

I can work.
There are those who have to depend on others for even their most basic needs

 

من میتونم کار کنم .کسانی هستند که برای رفع کوچکترین

نیازهای روزمره شون هم به دیگران محتاجند

 

I Am Thankful ...

I have been loved.
There are those for whom no one has ever cared.

خدا را سپاس

  که کسی هست که منو دوست داره

کسانی هستند که بود و نبودشون واسه هیچکس مهم نیست .

+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 19 دی1387 و ساعت 12:37 |
                   jucmbn.jpg
 
امكان دريافت كدپستي از طريق اينترنت

ارائه كد پستي با استفاده از شماره تلفن، از جمله خدمات شركت پست جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش فارس، متقاضيان مي‌توانند با ارائه شماره با ارائه تلفن كامل محل (شامل شماره تلفن و پيش شماره؛ براي مثال 02199999999) ، از كد 10 رقمي پستي محل مذكور آگاه شويد. براي اين كار متقاضيان بايد به آدرس اينترنتي درگاه خدمات الكترونيكي ايران (iran.ir) كه وابسته به وزارت ارتباطات است مراجعه و در بخش http://eservice.iran.ir/web/guest/post اطلاعات مورد نياز خود را دريافت كنند.

كاربران اينترنتي همچنين مي‌توانند از همين درگاه الكترونيكي و با ارائه كد پستي 5 رقمي ( 5 رقم اول كد پستي) يا يك شماره تلفن كامل (شماره تلفن به همراه پيش شماره؛ براي مثال 02199999999) در منطقه مذكور، فهرست مدارس و بانكهاي موجود درآن منطقه پستي ارائه خواهند شد. بايد توجه داشت كه منطقه پستي متفاوت از منطقه شهرداري است. اين خدمات با همكاري اداره كل جغرافيايي و كدگذاري پستي كشور ارائه شده و قسمتي از اطلاعات موجود در بانك اطلاعاتي شركت پست جمهوري اسلامي است؛ اين اطلاعات در قالب يك طرح آزمايشي ارائه شده اند و فعلاً كامل و جامع نيست.

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 7 دی1387 و ساعت 17:44 |

 

ماه خون ماه اشك ماه ماتم شد ، بر دل فاطمه داغ عالم شد . فرا رسیدن ماه محرم را به عزادارن راستینش تسلیت عرض میكنم

www.nmobile.ir

در ادامه در مورد اس ام اس های محرم و جملات عاشقانه دکتر شریعتی


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 7 دی1387 و ساعت 17:9 |
نكاتی چند در مورد روشهای صحیح مطالعه

بارها شنیده ایم كه دانش آموز یا دانشجویی می گوید:
«دیگر حال و حوصله خواندن این كتاب را ندارم» یا «آنقدر از این كتاب خسته شده ام كه قابل گفتن نیست» و یا «هرچقدرمی‌خوانم مثل اینكه كمتر یاد می گیریم» و یا «10بار خواندم و تكرار كردم ولی بازهم یاد نگرفتم».
به راستی مشكل چیست؟ آیا برای یادگیری درس واقعا" باید 10 بار كتاب را خواند؟ آیا باید دروس خود را پشت سرهم مرور كرد؟ و آیا باید دهها بار درس را تكرار كرد تا یاد گرفت؟ مطمئنا" اگر چنین باشد، مطالعه كاری سخت و طاقت فرسا است. اما واقعیت چیزی دیگر است. واقعیت آن است كه این گروه از فراگیران، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند. یادگیری و مطالعه، رابطه ای تنگاتنگ و مستقیم با یكدیگر دارند، تا جایی كه می توان این دو را لازم و ملزوم یكدیگر دانست. برای اینكه میزان یادگیری افزایش یابد باید قبل از هر چیز مطالعه ای فعال و پویا داشت.

شیوه صحیح مطالعه، چهار مزیت عمده زیر را به دنبال دارد:

1- زمان مطالعه را كاهش می‌دهد.

2- میزان یادگیری را افزایش می‌دهد.

3- مدت نگهداری مطالب در حافظه را طولانی تر می‌كند.

4- بخاطر سپاری اطلاعات را آسانتر می‌سازد.

برای داشتن مطالعه ای فعال و پویا نوشتن نكات مهم درحین خواندن ضروری است تابرای مرور مطالب، دوباره كتاب رانخوانده و در زمانی كوتاه ازروی یادداشتهای خود مطالب را مرور كرد.

یادداشت برداری، بخشی مهم و حساس از مطالعه است كه باید به آن توجهی خاص داشت. چون موفقیت شما را تا حدودی زیاد تضمین خواهد كرد و مدت زمان لازم برای یادگیری را كاهش خواهد داد. خواندن بدون یادداشت برداری یك علت مهم فراموشی است.

شش روش مطالعه:

خواندن بدون نوشتن خط كشیدن زیرنكات مهم حاشیه نویسی خلاصه نویسی كلید برداری خلاقیت و طرح شبكه ای مغز.

1- خواندن بدون نوشتن: روش نادرست مطالعه است. مطالعه فرآیندی فعال و پویا است و برای نیل به این هدف باید از تمام حواس خود برای درك صحیح مطالب استفاده كرد. باید با چشمان خود مطالب را خواند، باید در زمان مورد نیاز مطالب را بلند بلند ادا كرد و نكات مهم را یادداشت كرد تا هم با مطالب مورد مطالعه درگیر شده و حضوری فعال و همه جانبه در یادگیری داشت و هم در هنگام مورد نیاز، خصوصا" قبل از امتحان، بتوان از روی نوشته ها مرور كرد و خیلی سریع مطالب مهم را مجددا" به خاطر سپرد .

2- خط كشیدن زیر نكات مهم: این روش شاید نسبت به روش قبلی بهتر است ولی روش كاملی برای مطالعه نیست چرا كه در این روش بعضی از افراد بجای آنكه تمركز و توجه بروی یادگیری و درك مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط كشیدن زیر نكات مهم می گردد. حداقل روش صحیح خط كشیدن زیر نكات مهم به این صورت است كه ابتدا مطالب را بخوانند و مفهوم را كاملا" درك كنند و سپس زیر نكات مهم خط بكشند نه آنكه در كتاب بدنبال نكات مهم بگردند تا زیر آن را خط بكشند.

3- حاشیه نویسی: این روش نسبت بدو روش قبلی بهتر است ولی بازهم روشی كامل برای درك عمیق مطالب و خواندن كتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالبی كه از اهمیتی چندان برخوردار نیستند مورد استفاده قرار گیرد.

4- خلاصه نویسی: در این روش شما مطالب را میخوانید و آنچه را كه درك كرده اید بصورت خلاصه بروی دفتری یادداشت می كنید كه این روش برای مطالعه مناسب است و از روشهای قبلی بهتر می باشد چرا كه در این روش ابتدا مطالب را درك كرده سپس آنها را یادداشت می كنید اما بازهم بهترین روش برای خواندن نیست.

5- كلید برداری: كلید برداری روشی بسیار مناسب برای خواندن و نوشتن نكات مهم است. در این روش شما بعد از درك مطالب، بصورت كلیدی نكات مهم را یادداشت می كنید و در واقع كلمه كلیدی كوتاهترین، راحتترین، بهترین و پرمعنی ترین كلمه ای است كه با دیدن آن، مفهوم جمله تداعی شده و به خاطر آورده می شود.

6- خلاقیت و طرح شبكه ای مغز: این روش بهترین شیوه برای یادگیری خصوصا" فراگیری مطالب درسی است. در این روش شما مطالب را می خوانید، بعد از درك حقیقی آنها نكات مهم را به زبان خودتان و بصورت كلیدی یادداشت می كنید و سپس كلمات كلیدی را بر روی طرح شبكه ای مغز می نویسد؛ در واقع نوشته های خود را به بهترین شكل ممكن سازماندهی می كنید و نكات اصلی و فرعی را مشخص می كنید، تا در دفعات بعد به جای دوباره خوانی كتاب، فقط به طرح شبكه ای مراجعه كرده و با دیدن كلمات كلیدی نوشته شده بروی طرح شبكه ای مغز، آنها را خیلی سریع مرور كنید. این روش درصد موفقیت تحصیلی شما را تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد و درس خواندن را بسیار آسان می كند. و بازده مطالعه را افزایش می دهد.

شرایط مطالعه

«بكارگیری شرایط مطالعه یعنی بهره وری بیشتر از مطالعه»

شرایط مطالعه، مواردی هستند كه با دانستن، بكارگیری و یا فراهم نمودن آنها ، می توان مطالعه ای مفیدتر با بازدهی بالاتر داشت و در واقع این شرایط به شما می آموزند كه قبل از شروع مطالعه چه اصولی را به كار گیرید ، در حین مطالعه چه مواردی را فراهم سازید و چگونه به اهداف مطالعاتی خود برسید و با دانستن آنها می توانید با آگاهی بیشتری درس خواندن را آغاز كنید و مطالعه ای فعالتر داشته باشید :

1- آغاز درست: برای موفقیت در مطالعه ،باید درست آغازكنید.

2- برنامه ریزی: یكی از عوامل اصلی موفقیت ، داشتن برنامه منظم است.

3- نظم و ترتیب: اساس هر سازمانی به نظم آن بستگی دارد.

4- حفظ آرامش: آرامش ضمیر ناخود آگاه را پویا و فعال می كند.

5- استفاده صحیح از وقت: بنیامین فرانكلین؛ «آیا زندگی را دوست دارید؟ پس وقت را تلف نكنید زیرا زندگی از وقت تشكیل شده است.»

6- سلامتی و تندرستی: عقل سالم در بدن سالم است.

7- تغذیه مناسب: تغذیه صحیح نقش مهمی در سلامتی دارد.

8- دوری از مشروبات الكلی: مصرف مشروبات الكلی موجب ضعف حافظه می شود.

9 – ورزش: ورزش كلید عمر طولانی است.

10- خواب كافی: خواب فراگیری و حافظه را تقویت می كند.

11 – درك مطلب: آنچه در حافظه بلند مدت باقی می ماند، یعنی مطالب است.

چند توصیه مهم كه باید فراگیران علم از آن مطلع باشند: 

1- حداكثر زمانی كه افراد می توانند فكر خود را بروی موضوعی متمركز كنند بیش از 30 دقیقه نیست، یعنی باید سعی شود حدود ۳۰ دقیقه بروی یك مطلب تمركز نمود و یا مطالعه داشت و حدود 10 الی 15 دقیقه استراحت نمود سپس مجددا" با همین روال شروع به مطالعه كرد. 

2- پیش از مطالعه از صرف غذاهای چرب و سنگین خودداری كنید. و چند ساعت پس از صرف غذا مطالعه نمائید چون پس از صرف غذای سنگین بیشتر جریان خون متوجه دستگاه گوارش می شود تا به هضم و جذب غذا كمك كند و لذا خونرسانی به مغز كاهش می یابد و از قدرت تفكر و تمركز كاسته می شود. از مصرف الكل و دارو هم خودداری فرمایید. همچنین غذاهای آردی مثل نان و قندی قدرت ادراك و تمركز را كم می كند نوشابه های گازدارهم همینطور هستند.  

3- ذهن آدمی با هوش است اگر یادداشت بردارید خود را راحت از حفظ و بیاد سپاری مطالب می كند و نیز همزمان نمی توانید هم مطلبی را بنویسید و هم گوش دهید. پس در حین مطالعه لطفا" یادداشت برداری نمایید.

مطالب مربوط:

موضوع

مقدمه

اساس تمرینات در تمرکز حواس

علاقه

روش مطالعه متمرکز

عوامل مهم دیگر در مطالعه متمرکز

تمرکز حواس در کلاس

پرورش دقت و حواس پنج گانه

تن آرامی یا Relaxation

یوگا و افزایش تمرکز

مراقبه و مانترا

چند تمرین برای تمرکز حواس

تمرکز از راه ذکر و عرفان

پاسخهای شما درباره تمرکز حواس


با آرزوی موفقیت در امتحانات

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 4 دی1387 و ساعت 11:42 |
هزارتا علت وجود داره كه آدم نمیرسه درس بخونه و توو كنكور قبول شه،چرا که سال فقط 365 روزه. در حالی که:

1) در سال 52 جمعه داریم و میدانید که جمعه ها فقط برای استراحت است به این ترتیب 313 روز باقی میماند.

2) حداقل 50 روز مربوط به تعطیلات تابستانی است که به دلیل گرمای هوا مطالعه ی دقیق برای یک فرد نرمال مشکل است. بنابراین۲۶۳ روز دیگر باقی میماند.

3) در هر روز 8 ساعت خواب برای بدن لازم است که جمعا" 122 روز میشود. بنابراین 141 روز باقی میماند.

4) اما سلامتی جسم و روح روزانه 1 ساعت تفریح را میطلبد که جمعا" 15 روز میشود. پس 126 در روز باقی میماند.

5) طبیعتا" 2 ساعت در روز برای خوردن غذا لازم است که در کل 30 روز میشود. پس 96 روز باقی میماند.

6) 1 ساعت در روز برای گفتگو و تبادل افکار به صورت تلفنی لازم است. چرا که انسان موجودی اجتماعی است. این خود 15 روز است. پس 81 روز باقی میماند.

7) روزهای امتحان 35 روز از سال را به خود اختصاص میدهند. پس 46 روز باقی میماند.

8) تعطیلات نوروز و اعیاد مختلف دست کم 30 روز در سال هستند. پس 16 روز باقی میماند.

9) در سال شما 10 روز را به بازی میگذرانید. پس 6 روز باقی میماند.

10) در سال حداقل 3 روز به بیماری طی میشود و 3 روز دیگر باقی است .

11) سینما رفتن و سایر امور شخصی هم 2 روز را در بر میگیرند. پس 1 روز باقی میماند.

12) 1 روز باقی مانده همان روز تولد شماست. چگونه میتوان در آن روز درس خواند؟!!

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 17 آذر1387 و ساعت 18:52 |
تست هوش جالبیه در ادامه ببینید؟
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 17 آذر1387 و ساعت 18:20 |

1182500639.jpg

 

پس از انفجار بزرگ( بیگ بنگ) اولین و ساده ترین عنصری كه بوجود آمد هیدروژن بود كه به درستی می توان این عنصر را "عنصر حیات" نامید، چرا كه بدون این عنصر آب بوجود نمی آمد وشیمی بدون هیدروژن منجر به حیاتی نمی شد كه ما می شناسیم.از سوی دیگر همه عناصر از همجوشی هسته های هیدروژن بوجود می آیند، پس بی راه نیست كه این عنصر را "مادر عناصر" بنامیم.

واكنش همجوشی هسته های هیدروژن واكنش بسیار سختی است كه انرژی فوق العاده ای را می طلبد.خورشید به میزان كمی دارای این انرژی همجوشی است به این خاطر تنها می تواند از هیدروژن عنصر هلیم كه كمی سنگین تر از هیدروژن، و در جدول تناوبی دومین عنصر است، را بسازد.در كهكشانها، ستاره ها یا سوپر نوا هایی وجود دارد كه حرارت آنها فوق العاده بیش از خورشید است بنابراین از انفجار این ستاره ها عناصر سنگین تر بوجود می آید.

در اولین انفجار عظیم كهكشانی به خاطر حرارت بسیار زیاد بیش از نود عنصر كه تاكنون ما می شناسم بوجود آمد.هنگامی كه مواد سوختی ستاره عظیم یا سوپر نوا به پایان برسد منفجر خواهد شد. همانگونه كه زمانی خورشید هم منفجر خواهد شد. انفجار این ستاره ها به حدی پر حرارت است كه هیدرژن را به دیگر عناصر تبدیل می كند.عناصری كه از این انفجار بوجود می آید در فضا پراكنده می شوند و بتدریج متراكم شده و سیاره ای جدید را می سازند.كره زمین یكی از این سیاره ها است كه در اثر انفجار ستاره عظیم تر پدید آمد، به همین خاطر واجد نود عنصر شناخته شده است.جزییات این واكنش توسط دانشمندی به نام" فرد هویل" و دو تن از همكارانش تشریح گردید.

كره زمین در منظومه شمسی تنها سیاره ای است كه واجد حیات پیشرفته است چرا كه موقعیت زمین نسبت به خورشید به شكلی است كه نه به خورشید زیاد نزدیك است كه بر اثر حرارت زیاد همه چیز از جمله آب به صورت بخار در آید و نه آنقدر دور است كه آب در آن یخ بزند و از حالت مایع خارج شود.به ناحیه متعادلی كه سیاره زمین واقع شده "ناحیه طلایی" گفته می شود.مدار حركت كره زمین به دور خورشید حالت مدور نزدیك به بیضی می باشد به قسمی كه زمین ضمن گردش به دور خورشید هیچ گاه از ناحیه طلایی خودخارج نمی شود.سیاره های دیگری همچون سیاره"زنا " و"دنباله دار هالی" وارد این ناحیه طلایی می شوند اما چون مدار گردش آنها به دور خورشید كاملا بیضی است بعضا از این ناحیه طلایی عبور می كنند. دنباله دار هالی وقتی به خورشید نزدیك می شود دمای 47درجه سانیگراد دارد ووقتی از خورشید دور می گردد دمای آن تا حد منهای 270درجه سانتیگراد پایین می آید. وضعیت زمین در منظومه ی شمسی ازجهات دیگری هم مساعد تكوین حیات است. جاروبرقی عظیم گرانشی مشتری در جای خوبی قرار گرفته تا خرده سیاره های سرگردان در فضا را به کام خود بکشد و از تصادم مصیبت بارشان با زمین جلوگیری کند. تنها قمر( كره ماه) نسبتاً بزرگ زمین موجب می شود تا محور دوران ما استوار بماند.

با برسی چگونگی قرار گرفتن كره زمین در ناحیه طلایی و مساعد شدن آن برای حیات اولین ایده ای كه به نظر انسان می رسد این است كه آفریدگاری هوشمند موجب بوجود آمدن این شرایط ایده آل شده تا حیاتی درآن بوجود بیاید و انسان بتواند بر روی كره زمین زندگی كند.كما اینكه بعضی دانشمندان معتقدند هوش كیهانی كره زمین را در ناحیه طلایی قرار داده است.اما دیگر دانشمندان علت استمرار حیات در كره زمین را " اصل آنتروپیك" می دانند.

اصل آنتروپیك می گوید: همه سیاراتی كه شرایط اولیه زمین را داشته اند حیات اولیه در آنها شكل گرفته است، اما چون این سیارات در ناحیه طلایی واقع نبوده اند پس حیات در آنها استمرار نداشته است.حیات اولیه مستلزم تركیبات شیمیایی( هیدروژن، بخار آب ، گاز متان و...) به همراه جریان الكتریكی(رعد و برق) و شرایط مساعدی است تا این گازها به  مولكولهایی مثل RNA یاDNA كه اساس حیات می باشند تبدیل گردند، در حقیقت امكان بوجودآمدن حیات در همه سیارات بوده است اما این سیارات  یا از نظر مكانی در محل مناسبی نبودند و یا اینكه تركیبات جوی آنها مشابه جو كره زمین نبوده است تا حیات در انها بوجود بیاید و متكامل شود.

دانشمندان به همین خاطر تلاش دارند از وجود مولكول ها یا حیات اولیه، همچنین وجود آب درسطح سیارات اطمینان حاصل كنند.آنان بر این تصورند كه اگر در منظومه شمسی نشانی از حیات نیابند اما طبق اصل آنتروپیك اگر سیاره ای در هر كهكشانی در ناحیه طلایی كهكشان خود واقع شود بی هیچ شك و تردیدی حیات در آن آغاز و متكامل شده است.

دانشمندان زیادی معتقدند كه می توان آثار حیات اولیه را بر روی سیاره مریخ بیابند، چرا كه این سیاره نسبتا به ناحیه طلایی نزدیك است.تاكنون ناسا چند سفینه فضایی برای برسی سیاره مریخ به فضا فرستاده است.دانشمند ایرانی به نام "پروفسورفیروز نادری" مدیریت یكی از این پروژه ها را عهده دار بوده است او می گوید در حال حاضر ناسا بودجه كافی در اختیار ندارد كه ما پروژه های نا تمام خود را تكمیل كنیم.چون اگر حیاتی هم در سیاره مریخ رخ داده باشد مربوط به گذشته های دور است و آثار آن اكنون در لایه های تحتانی سطح مریخ واقع شده است.و دسترسی به آن سخت و پر هزینه است.

اصل آنتروپیك برای تبیین تشكیل و تكوین حیات بر این عقیده است كه انتخاب طبیعی به سیاراتی اجازه امكان حیات می دهد كه شرایط مساعدی را برای ایجاد و تكامل حیات در خود داشته باشند همانگونه كه نظریه انتخاب طبیعی داروین معتقد است، تنها موجوداتی امكان اجازه حیات دارند كه بیشترین انطباق را با محیط زیست خود داشته باشند

 

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 13 آذر1387 و ساعت 13:18 |
نسل خمینی
iranpolitics.jpg

و اکنون قرن خمینی آغاز شده است.

‏:::::::::  ما باید در صدور انقلاب‌مان به جهان کوشش کنیم و تفکر این که ما انقلاب‌مان را صادر نمی‌کنیم کنار ‏بگذاریم. - صحیفه‌ی نور ج12ص9   ::::::::: صدور انقلاب، یعنی صدور فرهنگِ انسان سازِ اسلام و صدور صفا و ‏خلوص و تكیه و اصرار بر ارزش‌های انسانی. - امام خمینی(ره) 19/4/67 ::::::::::‏

خدا رحمت كند مادربزرگم را، هر وقت به خانه­ی ما  می­آمد و چشمش به عكس شهید بهشتی می­افتاد، اشك در چشمش جمع می­شد. گاهی هم سری تكان می­داد... این پشیمانی­ها وقتی مفید است كه از آن درس بگیریم.

بهشتی، گناه آنانكه در سبزوار در استقبال از او خر كشتند را حتما بخشوده است. او حتما افرادی كه در نجف­آباد گوجه گندیده به صورتش پرتاب كردند را حلال كرده است. ولی تاریخ بیرحم­تر از این حرفهاست. اگر از او خوب درس نگرفتی نعمتها را از تو دریغ خواهد كرد.

امروز احزاب و رسانه­های اصولگرا، دولت را بی­محابا مورد حمله قرار می­دهند دولتی كه هیچ كدام از رسانه­ها و احزاب اصول­گرا هیچ نقشی در بقدرت رساندن آن نداشتند؛

بیاد آوردم زمانی كه توان تغییر یك رییس­گروه در یك دانشگاه را هم نداشتیم چه برسد به پستهای كلیدی. مطمئنا ناشكری­های امروزمان از سوی نظامِ عالَم بی­پاسخ نخواهد ماند.

طی سالهای اخیر حملات ناجوانمردانه به دولت از سوی همه جناح­ها و گروه­ها بقدری سنگین بوده است كه امروز هیچ گروه و روزنامه­ای جرات دفاع از رییس­جمهور را ندارد. در یك تقسیم­بندی كلی می­توان آنها را اینطور تقسیم كرد:

1- رسانه­های غربی و صهیونیست

2-رسانه­های ضدانقلاب خارجی كه همان مزدوران گروه اول هستند

3- رسانه­ها و احزاب داخلی دوم خردادی كه اعتقادی به آرمانهای انقلاب ندارند.

4- افرادی كه اصولگرا و اصلاح طلب بودن آنها روشن نیست و اصولا فقط قدرت برای آنها اصالت دارد.

5-  رسانه­ها و احزاب و افراد به اصطلاح اصولگرا كه احساس می­كنند در تسهیم قدرت به آنها ظلم شده است.

بی­شك علت دشمنیِ دشمنان داخلی و خارجی، دفاع رییس­جمهور از آرمانها و شعارهای امام خمینی است. تخریبهای دوستان اصولگرا هیچ توجیهی جز خواهش­های نفسانی نمی­تواند داشته باشد. چه آنكه رهبر انقلاب هم بارها از آنها خواست كه انتقادات خود را از دولت رسانه­ای نكنند و طور دیگر مشكلات را حل كنند. نصیحتی كه به گوش این دوستان فرو نرفت و خدا كند كه سال انتخابات چوب آن را نخورند. طی این سالها آقایان رضایی، قالیباف، خوش­چهره، افروغ، ناطق­نوری، مصباحی­مقدم و اذناب و سایتها و روزنامه­هایشان شاخه­ای را می­بریدند كه خود بر روی آن نشسته بودند چرا كه مردم این دولت را دولت اصولگراها می­دانند.

حال در این گیرودار كه دولت به اندازه كافی منتقد دارد خوب است كه اصولگراها این دلسوزانِ دولت از خیر ثواب این تكلیف الهی (انتقاد) بگذرند و هر روز مصاحبه­های چند صفحه­ای با نشریات دوم خردادی در تخریب دولت ترتیب ندهند! چرا كه مطمئنا با تغییر دولت نه تنها سهمی بیشتری به آنها نخواهد رسید بلكه خواری بیشتری منتظر آنهاست.

خلاصه آنكه در این سالها طی یك فرایند تخریب شخصیتی، دشمن داخلی و خارجی هم­صدا، با انواع ترفندهای رسانه­ای از جوك و اس­ام­اس گرفته تا مقاله­های چند صفحه­ای و سراسر تخریب بی­اساس، هزینه دفاع از احمدی نژاد را بالا بردند تا كمتر كسی جرات آن را داشته باشد كه داخل یا خارج از ایران از وی دفاع كند و این یعنی دقیقا همان چیزی كه صهیونیست­ها می خواستند!

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 13 آذر1387 و ساعت 13:16 |
 

 انسانهای کوچک راجع به گذشته انسانهای بزرگ در مورد آینده و انسانهای ضعیف در مورد دیگران صحبت می کنند

ارسطو :عاقل آنچه را كه میداند نمیگوید ولی آنچه را كه میگوید میداند

زندگى آن چیزى است که براى تو اتفاق می‌افتد، در حالى که تو سرگرم برنامه‌ریزی‌هاى دیگرى هستى " جان ‌لنون"

عذاب وجدان، بدتر از مرگ در بیابان است. «ویکتور هوگو»

راه نفوذ در دیگران دانستن آرزوهایشان است...!!!

غصه خوردن بر نداشته ها,
هدر دادن داشته هاست.

یا به اندازه تلاشتون آرزو كنید یابه اندازه آرزوهاتون تلاش كنید (شكسپیر)

برای انسانهای بزرگ بن بست وجود ندارد.چون بر این باورند كه:یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت.

شاید آزادی برای یک قطار این باشه که در بین سبزه ها ودرختان بدون این که بخواد روی ریل خاصی بزارنش آزادانه زندگی کنه این قطار گرچه آزاد است اما هیچ وقت به مقصد نمی رسد
آزادی یعنی اینکه ریلت رو به دلخواه خودت انتخاب کنی.حذف ریل حماقت است

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنستکه بعداز هر زمین خوردنی برخیزی.(گاندی).

در ادامه به جدیدترین امکان  توجه کنید؟؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 13 آذر1387 و ساعت 12:48 |
 

 


 

زیارت مجازی مسجد الحرام، غار حرا، مسجد پیامبر، مسجد قبا، عرفات و... در مجموعه ای زیبا و دیدنی که امکان نمایش این اماکن (360 درجه عرض و 180 درجه ارتفاع) را به شما می دهد. این تصاویر محرک را می توانید به عنوان Screen Saver نیز روی سیستم خود نصب نمایید.

دانلود در ادامه مطلب

زیارت مکه و مدینه - 360

                              غار حراء - جبل النور

                              نمای شهر مکه از - جبل النور

                              مسجد الحرام 1

                              مسجد الحرام 2

                               مسجد النبی 1

                              مسجد النبی 2

                               مسجد النبی 3 - طبقه بالا

                              مسجد قباء

                              مسجد ذوقبلتین

                               صحرای عرفات - جبل الرحمه

 

+ نوشته شده توسط طالبی در چهارشنبه 6 آذر1387 و ساعت 18:59 |

besmellah3.gif

                                                      

6113e16hpe4atm.gif

اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ

6113e16hpe4atm.gif

فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً

6113e16hpe4atm.gif

وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

6113e16hpe4atm.gif

برحمتک یا ارحم الرحمین

6113e16hpe4atm.gif

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجه

6113e16hpe4atm.gif

                                                                                                              


743532d7zvrepqh0.gifبه امید ظهور حضرت امام مهدی (عج)743532d7zvrepqh0.gif

489936waplsb8efn.gifالتماس دعا 489936waplsb8efn.gif

 

چند آهنگ مولودی خوانی برای دانلود

برای دانلود روی اسم مولودی کلیک کنید

 

1- علی موسی الرضا

2- گل باغ فاطمه

3- آمد غریب الغربا

 

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 2 آذر1387 و ساعت 2:9 |

اینا بر چه اساسی خودشون رو شیطان پرست معرفی میکنن ؟! آیا واقعاً اطلاعاتی هم در مورد شیطان دارن ! ! !

در قسمت ادامه عکسهای بسیار جالب از ؟ میبینید

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک شرکت اقدام به اختراع و عرضه توالت همراه برای آقایون و خانم ها کرده است !!! در ادامه..

==========================================================

  قسمت ایا میدانید مطالب جالبی داره حتما نظری بیفکنید؟در ادامه
==========================================================
 
اطلاعاتی در مورد برج میلاد بهتره ببینید در ادامه ؟
 
 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 26 آبان1387 و ساعت 20:19 |
                               

  

                                          یادتون نره          خدا هست                

                             

 

اصولی هستند که پذیرفتن‌شان با نپذیرفتن‌شان برابر باشد.

اصل اول تغایر- وجود غیریت و تفاوت در عالم را تغایر گویند. اگر برای انکار تغایر تلاش شود، میان پذیرفتن آن و رد کردن آن تفاوت دیده شده و این به معنای پذیرفتن اصل تغایر به صورت فی‌الجمله است. پس منکر تغایر، اثبات‌کننده تغایر هم هست و این همان تعریف اصل انکارناپذیر است.

اصل دوم تغيیر- توالی تدریجی در غیریت‌های عالم را تغییر گویند. برای اثبات انکارناپذیری تغایر، از اثبات قبلی کمک می گیریم. انکار تغایر منتهی به اثبات تغایر می‌شود و از این جهت محکوم است.

اصل سوم سنجش- غیریت‌ها در عالم در ذهن آمده و درک می‌شوند. به این درک، سنجش گفته می‌شود. انکار این اصل نیز با اثبات آن برابر است.

پذیرفتن این اصول دو نتیجه مهم در بر دارد. با پذیرش اصل تغایر، پیوستگی مطلق و با پذیرش اصل تغییر، گسستگی مطلق در عالم نفی می‌شود. به بیان دیگر غیریت‌ها و اشیایی در عالم هست که در حال تغییر هستند و این بدان معناست که میان آن‌ها رابطه وجود دارد. به عبارت فلسفی کثرت محض و یا وحدت محض در عالم نفی شده و ارتباط میان اشیا اثبات می‌گردد و اصطلاحا گفته می‌شود از لحاظ عرضی و طولی رابطه وجود دارد. رابطه عرضی اشیا از اصل تغایر و رابطه طولی آن‌ها از اصل تغییر حاصل می‌شود.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------

دنیا همیشه می رقصد. اما رقص دنیا همیشه زیبا نیست. وقتی رقص دنیا زیباست که خدا با دل خوش برقصاند

 

.     مگر قرار نبود برای سمعک ها ما! پول جمع کنی؟ فراموش کردی و تنها گناهی که عذاب آن فراموش نمی شود فراموشی است. عذابش را به تو می چشانند، طعمش را حس می کنی. عذاب را می آورند جلوی چشمانت؛ در حالی که تکان نمی توانی بخوری. واویلا. سخت است.

 

دین راه گشا بود و تو گم گشته دینی

تردید کن ای زاهد اگر اهل یقینی

 

آهو نگران است بزن تیر خطا را

صیادِ دل از کف شده، تا کی به کمینی؟

 

این قدر میاندیش به دریا شدن ای رود!

هرجا بروی، باز گرفتار زمینی

 

مهتاب به خورشید نظر کرد و درخشید

آن جا که شوی آینه، کافی است ببینی

 

ای عقل بپرهیز و مگو عشق چنان است

ای عشق کجایی که ببینند چنینی ...

 

جمعی صفت حلقه دوزخ به تو دادند

عشقی و تو دروازه فردوس برینی

 

ای عشق چه در شرح تو جز عشق بگوییم؟

در ساده ترین شکلی و پیچیده ترینی

شعر فاضل نظری بر گرفته شده از وبلاگ موج کوچکتر

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

===============================================================

کتاب الکترونيکی قرآن مجيد


میتوانید از ادرس ذیل کتاب الکترونیکی قران مجید را دریافت کنید

این نسخه کاملا رایگان بوده و توسط سایت ParsQuran.com ارایه می شود.

تمام حقوق برای ParsQuran.com محفوظ است.

+ نوشته شده توسط طالبی در شنبه 25 آبان1387 و ساعت 22:48 |

عزیزان بیننده جهت سهولت در ثبت نام این ادرس را در این وبلاگ قرار داده ایم

ثبت نام اولیه عمره دانشگاهیان 88


       دانشجوي عزيز-استاد گرامی!

       با عرض سلام و ادب!
       خواهشمند است قبل از ثبت نام به دقت نکات ذيل را مطالعه و رعايت فرمائيد

      1- ثبت نام از تاريخ 20/8/87 آغاز و تا تاريخ 3/9/87 ادامه خواهد داشت .
            تذکر- با توجه به حجم زياد متقاضي تشرف و محدوديتهاي پهناي باند ثبت نام را به روزهاي آخر موكول نفرمائيد .

      2- افرادی که قبلاً با کاروان های عمره دانشجوئی (دانشگاهیان) مشرف شده اند امکان ثبت نام و تشرف در قالب کاروان های دانشگاهیان را نخواهند داشت .

      3- دانشجو مي بايست نيم سال دوم سال تحصيلي 88-87 دانشجو باشد و برای اساتید محترم، داشتن شماره حکم کارگزینی الزامی است .

      4- ثبت نام در سه گروه دانشجویی مجردی(فردی-تنها) ، دانشجویی متاهلی (همراه همسر) و اساتید (به صورت 1 تا 3 نفره) صورت می گیرد و هر شخص بنابر شرایط فقط در یکی از این قسمت ها می تواند ثبت نام نماید .
            تذکر- با توجه به مورد فوق دانشجویانی که عضو هیئت علمی نیز میباشند و تمایل دارند با اساتید اعزام شوند باید فقط در قسمت اساتید ثبت نام نمایند .

      5- تاریخ اعزام دانشجویان مجرد دختر احتمالاً از اسفندماه 87 لغایت اردیبهشت 88 ، دانشجويان پسر مجرد از نيمه دوم تيرماه لغایت نيمه دوم مرداد ماه 88 خواهد بود .

      6- تاریخ اعزام دانشجویان متاهل(همراه با همسر) و اساتید سه نفره احتمالاً از اواخر فرودین 88 لغایت اردیبهشت 88 ،اساتید یک و دو نفره تيرماه 88 لغایت مرداد ماه 88 خواهد بود .

      7- ایستگاه پروازی از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. تعیین کاروان و تاریخ پرواز، توسط ستاد عمره دانشگاهیان تعیین خواهد شد و امکان جابه جائی وجود نخواهد داشت .


       تذکر مهم
       درصورت وجود هرگونه مشکل و سوال، ابتدا به لینک پاسخ به پرسش های متداول مراجعه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و یا ارتباط با ستاد عمره دانشگاهیان و طرح مطالب و مسائل، تنها از طریق سایت و بخش ارتباط با ما اقدام نمایید و تا حدامکان از تماس تلفنی و مراجعه حضوری خودداری نمایید


آگاهی از شرایط ثبت نام دانشجویی مجردی (فردی-تنها)

آگاهی از شرایط ثبت نام دانشجویی متاهلی(همراه با همسر)

آگاهی از شرایط ثبت نام اساتید


+ نوشته شده توسط طالبی در پنجشنبه 23 آبان1387 و ساعت 14:4 |
  

قلم برنزیمنم و تنها یگانه ام  قلم برنزی  با تن ها بیگانه ام  قلم برنزی  من نه تنهایم و نه تن هایم   

قلم برنزیمن تنم و تنهایم قلم برنزی   من با تنها تنهایم تنهایم

قلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزیقلم برنزی
قلم برنزی روش تحقیق در ادامهقلم برنزی 
 
+
 آدرس انواع کتابها
 
 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 29 مهر1387 و ساعت 23:48 |
در ادامه بخوانید ؟...

چند خبر 1- کبوترهای جاسوس 2-بزرگترین ساندویچ به کام شهرداری


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در دوشنبه 29 مهر1387 و ساعت 1:16 |
خاتمي به محافظانش: چرا هلم مي دهيد؟!

همايش بين المللي "دين در دنياي جديد" صبح امروز در مرکز همايش هاي بين المللي رايزن در حالي برگزار شد که حاشيه هايي نيز به همراه داشت.

به گزارش واحد مرکزي خبر، در اين همايش چهره هاي اصلاح طلبي چون؛ مجيد انصاري، محمد ظريف، اسحاق جهانگيري، هادي خانيکي، علي يونسي، موسوي خوئيني ها، عبدالواحد موسوي لاري، محمد شريعتمداري، نوبخت، محمدعلي ابطحي، امين زاده، بيطرف، محمدرضا عارف، محمدرضا خاتمي، محمد عليزاده، محمدرضا تاج زاده، الهه کولايي، حجت الاسلام رحماني( رئيس سابق عقيدتي سياسي ناجا )، الهه کولايي، محسن ميردامادي، حاجي، معصومه ابتکار، خرازي ( سفير سابق ايران در فرانسه )، محمد صدر، محمود دعايي، محمد جواد اطاعت حضور داشتند.

*** سفراي عراق و فلسطين نيز در همايش بين المللي "دين در دنياي جديد" حضور داشتند.

*** محمد خاتمي رئيس جمهور سابق کشورمان، کوفي عنان دبيرکل سابق سازمان ملل متحد، رومانو پرودي نخست وزير سابق ايتاليا، سامپاير رئيس جمهور سابق پرتغال، مري رابينسون رئيس جمهور اسبق ايرلند و بوندويک نخست وزير سابق نروژ اعضاي هيئت رئيسه مراسم افتتاحيه همايش بودند.

*** پس از اتمام مراسم افتتاحيه در حاليکه خبرنگاران دور خاتمي را گرفته بودند، خاتمي به خرازي ( سفير سابق ايران در فرانسه و مجري همايش ) گفت: آقاي خرازي دو اشتباه داشتي، تکرار نشود!

*** پس از اتمام وقت استراحت در حالي که خاتمي در حال مصاحبه با خبرنگاران بود، چندين بار محافظانش براي اتمام مصاحبه، وي را به آرامي هل دادند که اين حرکت محافظان منجر به عصبانيت خاتمي شد و به آنها گفت: چکار مي کنيد، مگر نمي بينيد دارم صحبت مي کنم، شما برويد، من خودم مي آيم

در ادامه یه مقایسه کوچک رو نشون میدم که از گذاشتن ان در صفحه اصلی وبلاگ ابا داشتم

موضوع  فرق کشف حجاب دیروز و کشف حجاب امروز؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط طالبی در سه شنبه 23 مهر1387 و ساعت 12:57 |

                                                            بسمه تعالی

مقاله شناخت جایگاه زن و مرد

نویسنده: جواد طالبی

خداوند انسان را افرید (نه این که مرد یا زن رابر یکدیگر مقدم آفرید)میخواهم با این اشاره وارد بحث و جایگاه جنسیتها شوم

در این که زن و مرد هر دو انسانند شکی نیست و از این که هیچ انسانی بر انسان دیگر برتری ندارد مگر در ایمان نیز شکی نیست . این اشاره به این نکته است که مرد یا زن نسبت به هم برتری از لحاظ انسانیت ندارند . اما ؟

برای رسیدن به خداوند راههای زیادی وجود دارد که هر کس به طریقی به خداوند نزدیک می شود ولی الگوهای رفتاری مشخصی ارائه شده که انسانهابا انتخاب الگوی رفاری خود مجاب به عمل در حیطه رفتاری ان الگو میشوند مثلا الگوهای رفتاری مثل اسلام /مسیحیت /یهودیت/ زردشت/ و... که هر انسان با انتخاب ازادانه این الگو باید طبق قوانین همان الگو رفتار کند .هر چند هدف همه الگوها رسیدن به سود عالی (قرب الی الله) است ولی کیفیت رفتاری متفاوتی دارند و بانیان این الگوها (پیامبران) همه رسالتی واحد داشتند ( امر به معروف و نهی از منکر ) که ماموریت هدایت را به نحو احسن انجام داده اند .

اما در برداشتها انسان دچار تفرقه و تناقض رفتاری شده و گاها‌" خود را در تضاد گروهی دیگر میبیند .

مهمترین هدف رسیدن به کمال و سربلندی در پیشگاه خداوند و قرب الی الله است که انسان باید به سوی این مهم گام بردارد اما با پوششهای متفاوت (مثل مذاهب و فرق متفاوت و زن و مرد بودن)

با اگاهی از این هدف تحمل تفاوتها آسانتر میشود و اختلافات کمتر ؟!

با توجه به این که همه گرداننده های این سخنان و جدالها ما انسانها هستیم (فرشتگان و شیاطین نقش سوری دارند و مداخله فیزیکی ندارند) با داشتن دو اشتراک واحد یکی داشتن خدای واحد برای همه و دیگری هم نوع بودن ما انسانها در دنیای اشباه شده از تفاوتها زندگی میکنیم و این تفاوتها باعث شده که ما در انتخاب راه درشت دچار مشکل شویم‌ اگر چشم به روی تفاوتها بسته و فقط با تکیه به حقایق و اشتراکات قدم برداریم و هدف نهایی (قرب الی الله ) را مد نظر داشته باشیم هرگز آسیب نمیبینیم و همه با سر بلندی به این هدف نائل می اییم .

چرا مرد و زن باید حقوق خودرا بدانند؟؟؟؟!

مرد و زن هر دوعقل دارند هر دو احساس دارند هر دو وجدان دارند هر دو فکر دارند و هر دو خدایی واحد دارند اما در استفاده از این منابع خدا دادی با هم فرق دارند اکثرا مردها در زمان تصمیم گیری عقل را بیشتر از احساس دخالت میدهند ولی زنان برعکس ! وجدان هر دو در مواقع اشتباه جریحه دار میشود ولی در مرد غیرت او را تحت تاثیر قرار میگیرد و در زن احساس او ! در زمان فکر معمولا زنان اهداف کوتاهتر را به ذهن هدایت میکنند و مردها افکار بلند تر و دور تر را !

چون در آفرینش این دو جنس تفاوتهایی هست پر واضح است که در رفتارها و حقوق رفتاری و اجتماعی این دو جنس نیز تفاوتهایی باشد لذا یکی پدر شدن را و دیگری مادر شدن را عهده دار میشوند یکی لطافت را به کار میبندد دیگری تحمل و قدرت را >>>

زنان نمیتوانند عهده دار مسئولیتهای کلیدی شوند ( مانند ریاست جمهوری و ...) چون بنا به استناد سخنان فوق تفاوتهایی دارند که روحیه انها و شرایط انها با مسئولیتهای خاص در تناقض است مانند :

۱. مرد اختیار زن را دارد پس زن نمیتواند مستقل تصمیم بگیرد .

۲. در مواقع تحمل سختی صبر کمتری نصبت به مردان دارد.

۳. در زمان مادر بودن مسولیت مادری مهمتر از هر مسوئلیتی میبشد که میتواند لطمه به مسئولیت دوم بزند ولی مرد چنین مسوئلیتی را هرگز عهده دار نیست.

۴. بیماری و مشکلات خاصی دارد که مرد از ان مبرا است واین میتواند در مسئولیتها ایجاد مشکل کند.

۵. زن معمولا تابع احساس است و در تصمیم گیری احساس را دخالت میدهد ولی مرد کمتر دچار این مشکل است .

۶. در برخوردها زن محدودیت دارد (در اسلام) ولی مرد آزادانه تر بر خورد میکند.

۷. محیط خانه بیشتر نیاز به زن دارد تا مرد .

و.......

با توجه به دلایل فوق زنان محدودتر میشوند و این محدودیت با تدبیر حکیمانه خداوند بیشر به صلاح زنان است و راه را برای رسیدن به کمال برای انها هموارمیکند .

 

زنان امانتهای خداوند در دست مردان ؟ بهشت زیر پای مادران ؟  مرد از دامان زن به معرا ج میرود ؟ زن =مادر ؟

+ نوشته شده توسط طالبی در یکشنبه 7 مهر1387 و ساعت 5:23 |


Powered By
BLOGFA.COM


حدیث موضوعی